476 okuma Bu Kategoridesiniz : 19 Mayıs 2016 Perşembe 23:28

ÇİFTLİKKÖY’DE 19 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI

ÇİFTLİKKÖY’DE 19 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Çiftlikköy’de de coşkulu kutlamalara sahne oldu. 19 Mayıs 1919’un 97.yıldönümünde Çiftlikköy Kaymakamlık Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinlikler, Atatürk anıtına çelenk sunumunun ardından yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Kutlamalara Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın yanı sıra Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut, Garnizon Komutan Vekili Hv.Binbaşı Akif Ersan Kıvılcım, ilçe protokolü, siyasi partilerin temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

M.Kemal Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Ziya Kalyoncu’nun günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından aynı liseden Nihal Önder ‘Şu Sonsuz Koşu’ adlı şiiri okudu. Gençlik adına konuşmayı M.Kemal Anadolu Lisesi öğrencisi Beyza Nur Tekalp yaptı. Tekalp konuşmasında Türk gençliğinin kendilerine verilen emaneti sonsuza kadar koruyacağını dile getirdi. Öğrenciler tarafından ’19 Mayıs Gençlik Marşı Şiiri’ ve Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’nin okunmasının ardından gençliğin Ata’ya cevabını alandaki tüm öğrenciler Sina Baran Yıldız eşliğinde hep birlikte okudular. Öğrencilerin oratoryo gösterisi ise izleyenlerden büyük alkış aldı. M.Kemal Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı müzik dinletisinde ise türkülerimiz seslendirildi. M.Kemal Anadolu Lisesi öğrencilerinin Jimnastik gösterileri ise beğeniyle izlendi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında ilçe genelinde okullar arasında düzenlenen şiir, kompozisyon, futbol, masa tenisi ve gençlik koşusunda dereceye giren öğrencilere kupa ve madalyalarını ise Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut, Garnizon Komutan Vekili Hv.Binbaşı Akif Ersan Kıvılcım ve Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar tarafından verildi. 19 Mayıs Bayramı kutlamaları Mustafa Kemal Anadolu Lisesi öğrencilerinin Kafkas halk oyunları gösterileri ve son olarak Sultaniye Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı Trabzon yöresine ait halk oyunları gösterileriyle sona erdi.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi