549 okuma Bu Kategoridesiniz : 29 Ekim 2016 Cumartesi 17:52

ÇİFTLİKKÖY’DE COŞKULU BAYRAM KUTLAMASI

ÇİFTLİKKÖY’DE COŞKULU BAYRAM KUTLAMASI

Türkiye Cumhuriyeti’nin 93’üncü Kuruluş Yıldönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Çiftlikköy’de yapılan törenle kutlandı. Kutlamalar 28 Ekim Cuma günü Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı.

29 Ekim Cumartesi sabahı bayram programı Çiftlikköy Kaymakamlığı’nda Kaymakam Karabulut, Başkan Silpagar ve Garnizon Komutan Vekili Yrb. Akif Ersan Kıvılcım’ın ilçe protokolü ile bayramlaşmasıyla başladı.

Tören alanında Çiftlikköylülerin bayramının kutlanması sonrasında saygı duruşu yapılarak İstiklal Marşı okundu. Açılış konuşmasını yapan Kaymakam Cengiz Karabulut, “Bugün ülkemizin her köşesinde cumhuriyetimizin 93.yıldönümünü coşkuyla kutlamanın haklı gurur ve sevincini yaşıyoruz. Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun. Bugün cumhuriyet bayramımız ayrı bir anlam ifade etmektedir. 15 Temmuz’da FETÖ tarafından girişilen hain girişimini milletimizin evlatları canları pahasına eşsiz bir destan yazarak durdurmuş ve cumhuriyetimize, bağımsızlığımıza sahip çıkmışlardır. Şunu unutmamalıyız, hak ve hürriyetlerden yoksun toplumların ayakta kalmaları ve yaşamaları mümkün değildir. Bu nedenle bize düşen en büyük görev cumhuriyetimizi taçlandırmaktır. En kalbi duygularımla bayramımızı kutluyorum” diye konuştu. Konuşmanın ardından Çiftlikköy İHL Öğrencileri Zehranur Üstün ve Zehranur Bayrak, günün anlam ve önemine dair kompozisyon ve şiirlerini okudu.

Ardından Çiftlikköy Kafkas Kültür Derneği’nin Kafkas danslarından örnekler sunduğu gösteri ise izleyiciler tarafından alkışlandı. Sultaniye Şehit Baçerettin İlkokulu Halk Oyunları Ekibinin folklor gösterisi de beğeniyle izlendi. Törende ilçe genelinde yapılan resim, şiir, kompozisyon ve atletizm yarışmalarında derece alan öğrencilere ödülleri ise Kaymakam Karabulut, Garnizon Komutanı Yrb. Kıvılcım ve Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar tarafından verildi. Başkan Silpagar, yarışmalarda üçüncülüğü elde eden Sedanay Yıldız, Serap Akay, Beyza Garzanlı, Arda Kukul, Yağmur Sağlam, Enes Emre Dönmez, Elanur Aylin, Esat Baltacı’ya ödüllerini takdim etti. Çiftlikköy’deki okulların öğrencilerinin bayraklarıyla yaptığı resmi geçitin ardından tören sona erdi.

BAŞKAN SİLPAGAR’IN MESAJI
Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar mesajında şu ifadeleri kullandı; “Türkiye Cumhuriyeti’nin 93. yılının kutlandığı bu anlamlı günde Cumhuriyetimize hep birlikte sahip çıkmanın sevincini yaşıyoruz. Cumhuriyetin 93. Kuruluş Yıldönümünü ve Cumhuriyet Bayramımızı coşku ve gururla kutluyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Harbi kahramanlarımıza, bizlere vatanımızı bırakan aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimize en derin şükranlarımı sunuyorum. Cumhuriyet Bayramımız milletçe kutlu olsun, devletimiz daim olsun.”

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi