502 okuma Bu Kategoridesiniz : 27 Ocak 2016 Çarşamba 12:23

ÇİFTLİKKÖY’DE HALK EĞİTİM PLANLAMA VE İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI

ÇİFTLİKKÖY’DE HALK EĞİTİM PLANLAMA VE İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI

Çiftlikköy’de Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitim Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı gerçekleştirildi. İkincisi yapılan toplantıya Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar da katıldı.

Özdilek AVM Toplantı Salonu’nda İlçe Milli Eğitimi Müdürü Muhammet Beşir, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zekeriya Yayla, okul müdürleri, daire amirleri, merkez mahalle ve köy muhtarlarının katılımıyla gerçekleşen toplantıda Çiftlikköy’de yaygın öğretim kapsamına giren mesleki ve teknik alanlardaki kursların açılmasına yönelik planlanan faaliyetler ele alındı.

ÇİFTLİKKÖY’DE BİN 700 KURSİYER SERTİFİKA ALDI

İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Beşir, açılış konuşmasında yenilenen bir kadro ile ilçeye hizmet verdiklerini ve bu motivasyonun bir dinamizm oluşturduğunu dile getirdi. Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zekeriya Yayla da Halk Eğitim Merkezi bünyesinde yapılan yaygın eğitim faaliyetleriyle ilgili bir sunum yaptı. Yayla, şimdiye kadar 83 kursta 1659 kursiyerin Çiftlikköy’de kurslardan mezun olduğunu kaydederek, bu sayıyı daha da artırmak istediklerini kaydetti. Yayla, bakanlığın yok olmaya yüz tutmuş mesleklerle ilgili çeşitli desteklerinin olduğunu ifade ederek, köy muhtarlarından köylerdeki ilgi çekici ve kaybolmakta olan mesleklerle ilgili açılabilecek kurslar konusunda destek beklediklerini ifade etti. Yayla, Halk Eğitim Merkezi bünyesindeki üniversiteye hazırlık kurslarına mutlaka talep oluşturmak istediklerini sözlerine ekledi.

BAŞKAN SİLPAGAR, “İHTİYAÇ OLURSA ÖĞRENCİLERE SEVE SEVE DERS VERİRİM”

Toplantıda konuşan Başkan Silpagar, da öğretmenlere ve bürokratlara teşekkür ettiğini ifade ederek, son 1,5 yılda göreve gelen kadronun Çiftlikköy’e çok iyi oturduğunu dile getirdi. Uzun zaman öğretim üyesi olarak görev yapan Başkan Silpagar, ihtiyaç duyulması halinde üniversiteye hazırlık kurslarının derslerine bizzat kendisi girebileceğini kaydetti. Silpagar, “4 tane öğrencim var, haftanın 4 günü birer saatten ders veriyorum, inşallah üniversiteyi kazandıracağız. Üniversiteye hazırlık kursları dikkatimi çekti, orada matematik dersi vermeye hazırım her zaman. Matematikte etkili olacağımıza inanıyorum. Eğer ihtiyaç varsa seve seve matematik dersi verebilirim. Yalova Üniversitesi’ne de talebimiz oldu önümüzdeki dönem orada ders vermek istiyorum” diye konuştu.

“İLÇEMİNİZ YÖRESEL DEĞERLERİYLE İLGİLİ KURSLARA TAM DESTEK VERİRİZ”

Belediye bünyesinde yapılan ortak çalışmalardan da söz eden Başkan Silpagar, “Çiftlikköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüzde kurslarımızı sürdürüyoruz. Bünyemizde Halk Eğitim Merkezi ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile açmış olduğumuz kurslarımız sürüyor. Evde bakım kursumuzu bitiren bayanlarımız bu alanda istihdam olanağı bulmuş olacak. Bunun yanı sıra kişisel beceri ve hobi kurslarımız da devam ediyor. Çiftlikköy’ün yöresel değerleriyle ilgili yapılabilecek hibe destekli programlara da yer verilmesi halinde belediyemiz olarak elimizden gelen desteği vermeye hazırız. Böyle bir şey varsa elimizden geleni yaparız, gerekirse hibeyi de Çiftlikköy Belediyesi yapar” diye konuştu.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi