497 okuma Bu Kategoridesiniz : 09 Haziran 2016 Perşembe 13:15

ÇİFTLİKKÖY’E RAMAZAN’DA 270 BİN ÇİÇEK

ÇİFTLİKKÖY’E RAMAZAN’DA 270 BİN ÇİÇEK

Çiftlikköy’de Ramazan ayı boyunca ilçe merkezine tam 270 bin mevsimlik çiçek ekimi yapılacak. Çiftlikköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, yazlık çiçek ekimine ilçenin en uzun caddesi olan Atatürk Caddesi’nden başladı. 270 bin mevsimlik çiçekle renklenecek olan Çiftlikköy’de çiçek dikim çalışmaları gece gündüz sürüyor.

GECE GÜNDÜZ ÇİÇEKLENDİRME YAPILIYOR

Atatürk Caddesi’nin Çiftlik Mahallesi giriş kısmında 9 kişilik ekiple başlayan çalışmalar, Ramazan ayı boyunca gece ve gündüz devam edecek. Mevsime en uygun çiçekler olan begonya, vapur dumanı, ateş çiçeği ve kadife çiçekleriyle donatılmaya başlanan Çiftlikköy’de sahil şeridi ve park alanları başta, ilçenin tamamında ekim yapılacak. Çiftlikköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri, çalışmaların sahil şeridi, park alanları, orta refüjler, belediye sosyal tesisleri, cami bahçeleri ve muhtar evleri bahçelerinde gerçekleştirileceğini dile getirdi.

SİLPAGAR, “ÇİFTLİKKÖY’ÜN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR”

Mevsimlik çiçek dikimlerinin ilçenin doğal güzelliklerini ve modern siluetini ortaya çıkardığını ifade eden Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar da, orta refüjlerin, meydanların ve sahillerin ilçenin görünen yüzü olduğun belirterek, “Çok renkli mevsim çiçekleriyle Çiftlikköy’ün çehresini güzelleştiriyoruz. İlçemizde yeşil dokunun görselliğini artırmak amacıyla ihtiyaç olan yerlerinde bu çalışmaları yapıyoruz. Rengarenk bir Çiftlikköy hepimiz için ayrı güzellikler sunuyor” diye konuştu.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi