482 okuma Bu Kategoridesiniz : 15 Ağustos 2016 Pazartesi 18:08

DEPREM GERÇEĞİNİ UNUTTURMAYACAĞIZ

DEPREM GERÇEĞİNİ UNUTTURMAYACAĞIZ

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, 17 Ağustos 1999’da yaşanan Marmara Depremi’nin 17. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Salman; “Yaşanılan acıları UNUTMADIK, kaybettiğimiz hemşehrilerimizi UNUTMAYACAĞIZ, tekrar aynı acıları yaşamamak için gelecek nesillere deprem gerçeğini UNUTTURMAYACAĞIZ” diyerek mesajında şu sözlere yer verdi;

“Depremin üzerinden 17 yıl geçse de acılarımız halen o günkü gibi taze. O gecede, saat 03:02’de yaşanılanları unutmamız asla mümkün değil. Deprem hayatımızın bir gerçeği. Kentimiz deprem kuşağı üzerinde. Bu nedenle bizler her zaman hazırlıklı olmalıyız. Alacağımız her kararda, atacağımız her adımda bu gerçeği asla göz ardı etmemeliyiz. Bu konuda bizlere büyük görevler düşüyor. Yalova Belediyesi olarak sorumluluğumuzun farkındayız. Üzerimize düşen görevi de en ince ayrıntısına kadar taviz vermeden yerine getiriyoruz. Çünkü yaşadığımız acıları tekrar yaşamaya, kaybettiğimiz canların üzerine yeni hayatları depreme kurban etmeye hiç tahammülümüz yok. Bu konuda bilinçliyiz. Yaşadıklarımızdan dersler aldık. Bize düşen görev, gelecek kuşaklara yaşanan acıları aktararak yaşanılanların tekrarlanmasına olanak sağlamamalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle 17 Ağustos 1999’da hayatını kaybeden başta hemşehrilerim olmak üzere tüm deprem şehitlerimizi rahmetle anıyor, sevdiklerine sabırlar diliyorum. Her yıl olduğu gibi bu yılda deprem anıtında gerçekleştireceğimiz anma etkinliklerine tüm hemşehrilerimizi davet ediyorum.”

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi