473 okuma Bu Kategoridesiniz : 28 Ekim 2016 Cuma 12:59

İnkilap Gemisi Kaldırılıyor

İnkilap Gemisi Kaldırılıyor

İnkilap Gemisi Yalova Belediyesi tarafından bir jilet fabrikasına verildi.Gemi kısa süre sonra sökülerek jilet haline geleceği fabrikaya doğru yola çıkacak. Geminin alternatif olarak yapılaması planlanan projeler ise anlaşmazlık nedeniyle rafa kaldırıldı.

 

RESTOURANT  YAPILABİLİR

İnkilap Gemisi jilet yerine restourant yapılabilir. Örneğin dere kıyısında olan balık ekmek yerlerı bölmeler halinde hazırlanacak yerlere alınıp nostalık bir havada balık ekmek keyfi yaşatabilir. Belediye hem bu noktadan gelir elde eder hemde esnafın daha korunaklı ve güvenli bir noktada daha çok ilgi çekeceği bir mekanı olur.

SPOR KULÜBÜ OLABİLİR

Yalova Belediyesi gemisi bir diğer alternatif olarak her katını farklı bir amaçta kullanabilir. Örneğin alt kat denizcilik ve yelken külübü iken diğer  bir katı ise belediyenin farklı bir branşı için hizmet binası haline getirilebilir. Diğer katı ise golf külübü ve belediye sportif faaliyetler birimi haline gelebilir.

HEDİYE EDİLMESİ VEYA HİBE EDİLMESİ ZARAR OLUR

Belediyenin bu alanı herhangi bir 3. şahsa hediye etmesi veya hibe etmesi tamamen zarar olacaktır. Yalova’nın merkezinde şehrin göbeğinde duran bir demir yığını konumunda olan gemi şuan için alternatif üretilemediğinden belediye tarafından gemi parçalar halinde sökülerek jilet haline geleceği fabrikaya gidecek ve bu alan boşaldığından yerine belediye tarafından dolgu yada farklı bir çalışma yapılacak.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Katar Kraliyet Ailesine Yalova’da Lüks Konut  

Katar Kraliyet Ailesine Yalova’da Lüks Konut

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi

Jandarma’dan Kumarhane Baskını  

Jandarma’dan Kumarhane Baskını