545 okuma Bu Kategoridesiniz : 10 Haziran 2016 Cuma 16:14

KAZIMİYE DERESİ’NDE ISLAH ÇALIŞMALARI BAŞLADI

KAZIMİYE DERESİ’NDE ISLAH ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Çiftlikköy Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Çiftlikköy ile Yalova arasında sınır oluşturan Kazımiye Deresi’nde ıslah çalışmaları kapsamında istinat duvarı inşa ediliyor. 450 metrelik istinat duvarının 2-3 ay içinde bitirilmesi hedefleniyor.

Derenin iki tarafında karşılıklı olarak 1,5 metrelik temele 4 yüksekliğe sahip, toplam 5,5 metre yükseklikte inşa edilen istinat duvarının tamamlanmasıyla dere geçişleri tamamen güvenli hale getirilmiş olacak. Ayrıca Kazımiye Deresi’nin yağmur suları veya başka etkenlerle debisinin artması durumunda da olası taşkınların önüne geçilmesi istinat duvarı ile sağlanacak. Konuyla ilgili bilgi veren Çiftlikköy Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, toplam 450 metre uzunlukta yapılan istinat duvarı inşaatının 2-3 ay içerisinde tamamlanacağını dile getirdi.

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar da, dere ıslahlarına önem verdiklerini ifade ederek, “İlçemizin ortasından geçen Gacık Deresi’nde daha önce çevre düzenlemeleri yaparak, etrafını güvenlik amacıyla tel çitle çevirmiştik. Modern aydınlatmalarını da tamamladık. Yalova ile sınırımızı belirleyen Kazımiye Deresi için de taşkınlara neden olmaması amacıyla bir düzenlemeye ihtiyaç duyuluyordu. Yalova Belediyesi ile mutabakat sağladık, onlar derenin Kiptaş ile Alicik Sokak arasında kalan kısmında iki taraflı istinat duvarı yaptılar. Şimdi biz de Elma 6 Sokak’tan sonraki kesimde karşılıklı 225 metrelik istinat duvarı inşa ediyoruz. Çalışmalar yaz döneminde tamamlanacak” diye konuştu.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi