499 okuma Bu Kategoridesiniz : 27 Aralık 2016 Salı 17:14

KOLEKTÖR HATLARI SÜREKLİ TEMİZLENİYOR

KOLEKTÖR HATLARI SÜREKLİ TEMİZLENİYOR

Yalova Belediyesi, kış aylarında yoğun yağışlar nedeniyle yaşanabilecek olası su baskınlarını engellemek amacıyla kolektör temizliklerini titizlikle sürdürüyor. Kanal ekiplerine gelen şikayetlerin yanı sıra ekipler, rutin olarak da hatlarda temizlik çalışmaları yapıyor.

Altyapının yetersiz kalması nedeniyle kapasite arttırma ve yenileme çalışmaları yapan Yalova Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekipleri, kış aylarının sorunsuz bir şekilde geçilmesi amacıyla vatandaşlarımızdan gelen taleplerin giderilmesinin yanı sıra önleyici çalışmalarda yapıyor.

Altyapı yenilemeleri sürecek

“Vatandaşlarımızın belediyemize iletmiş olduğu talepleri ivedilikle çözüme kavuşturmaya özen gösteriyoruz” diyen Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç; “Kış aylarının gelmesiyle birlikte yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle sorun yaşayan vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi için ekiplerimiz arızalara anında müdahale ediyorlar. Mümkün olduğunca yaşanan arızalara en kısa sürede cevap veriyoruz. Kentimiz büyüyor. Bu büyüme her alanda doğru orantılı olmalı ki sorun yaşanmasın. Bu nedenle mevcut altyapımızın eksikleri var. Acil müdahale gereken noktalarda ilave hatlar yapıyor, kapasiteyi arttırıyoruz. Amacımız altyapıyla ilgili sorun yaşanmayacak bir konuma gelmek. Bu doğrultuda yaz sezonu boyunca belli bir program dahilinde kentimizin birçok noktasında içme suyu ve kanalizasyon hatlarını yeniledik. Kış aylarını sorunsuz geçirmek içinde ekiplerimiz, mevcut hatların sağlıklı bir şekilde çalışması için temizlik çalışmaları gerçekleştiriyor. Önümüzdeki yaz sezonunda da yine altyapıya yönelik çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi