515 okuma Bu Kategoridesiniz : 26 Ekim 2016 Çarşamba 09:53

Listenin Faal Başkanlarla Alakası Yok

Listenin Faal Başkanlarla Alakası Yok

Kent Konseyi seçimlerinin yapılmasına saatler kala liste tartışmalara neden oldu. Öncelikte listede yer alan bir çok başkanın artık görevde olmadığı yada belirtilen kurumun yıllar önce kapandığı söz konusu.

LİSTE BAŞTAN SALMA

Yalova Kent Konseyi seçimlerinde diğer bir tartışma noktası ise yer alan isimler ; İlimizde 53 adet spor kulübü bulunmasına rağmen sadece ” Yalova Spor ” listede var neden ? ne ayrıcalığı diğer kulüplerden.

Mevcutta başkan olarak listede yer alan birçok ismin ya vefat ettiği yada artık o kurum ile ilişkisinin kalmadığı halde listede adının yer aldığı dikkat çekiyor. Listede yer alan bazı vakıf , dernek, kooperatif ve stk ise yıllar önce kapanmış artık faal olmayan kurumlardam oluşan bir liste.

Dostlar alış verişte görsün listesidir

Tepkiler ard arda gelirken  tepkilerden biride Yalova Kafe ve Kahvaneciler Derneği Başkanı Gökhan Duman’dan geldi. Kendilerinin 120 üyesi olan bir dernek olduklarını ve Kendilerine “Kent Konseyi” seçimlerinde yer verilmediğini belirterek; ” Yalovada 500 civarı Dernek bulunmaktadır. Keyfi olarak belirlenen 174 kişilik liste Dostlar alış verişte görsün listesidir” dedi

Yalovada 500 civarı Dernek bulunmaktadır. Keyfi olarak belirlenen 174 kişilik liste Dostlar alış verişte görsün listesidir. Onun içindirki ilimizde bir türlü sahiplenme olgusu gelişememek tedir. Seçimde oy kullanacak listenin kriterleri o kadar önemli ki bu listeye Hemşeri Dernekleri Amatör Spor Kulüpleri ve yeni kurulup geniş üye yapısına sahip Güç Birliği Derneği ve birçok dernek oy kullanacak listeye girecek yeterlilikte bulunamamıştır. Listeyi hazırlayanları iyi niyetten yoksun ve az olsun bizim olsun mantığı içersinde hareket ettiğini görüyor ve kınıyorum. Listeyi incelediğinizde benim bile daha önce duyamadığım Dernekleri listeye alarak ayrımcılık yapmışlardır. Yalova hepimizin buralarda söz hakkımız olmayacakta nerede olacak. Derhal seçim kritelerinin açıklanmasını bekliyoruz sözlerine yer verdi.

Şuan mevcutta aday olanlar  ;  Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Mutlu başkanlık için  , Yalova Saha Komiserleri Derneği Başkanı Şaban OK  yönetim kurulu için aday olan isimler arasında yer almakta. Bugün yapılacak seçimde adayların alacakları oylar ile yeni başkan ve yönetim kurulu üyeleri seçilmiş olacak fakat seçim çok konuşulacağı  açık bir durum.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi