587 okuma Bu Kategoridesiniz : 26 Haziran 2016 Pazar 21:43

Motorsiklet Girmesi Yasak Ama Kime ?

Motorsiklet Girmesi Yasak Ama Kime ?

Yalova Gazi Paşa Caddesine alınan karar doğrultusunda Motorsiklet girmesi yasaklandı.Alınan karar ile ilgili olarak caddenin her yerine bilgi amaçlı pankartlar asıldı.Sahilde yürümeye çıkan yayalar Motorsiklet’li sürücülerin dikkatsizliği ve hız yapmalarından dolayı zaman zaman büyük tehlike atlatıyorlar. Son zamanlarda sahil üzerinden paket servislerini daha hızlı teslim etmek isteyen moto kuryeler hız sınırlarını aşmak bir yana hem kendi hayatını hemde yolda yürüyen kişinin hayatını hiçe sayıyor.

POLİS NOKTASI VAR AMA CEZA YOK !

Sahilde Motorsiklet girmesi yasak olmasının yanısıra sahilde Gazi Paşa polis noktası bulunmakta Vali Konağına yakın noktada hemen yanında ise Zabıta Trafik mevcut fakat yetkililer tarafından bir türlü sahilde gezen Motorsiklet’li sürücülerin önüne geçilemiyor.Sahilde gezen Motorsiklet’li sürücüleri ilgili yasaya göre herhangi bir ceza düzenlenmediğinden uyarı tabelalarının herhangi bir cezai yaptırımıda olmuyor .

YARIŞ PİSTİ !

Sahil şeridinden ilerleyen Motorsiklet’li kuryeler sanki Yalova sokaklarında değilde Formula 1 pistinde zamanla yarışırcasına bir sürat ile ilerliyor  sahilde genci , yaşlısı ve çocuğu ile gezen aileler bulunuyor sürücünün bir anlık dikkatsizliği çok büyük bir kazaya neden olabilecek boyutta. Sahile yakın noktalarda  elektirkli Motorsiklet ve Motorsikletler tehlike saçmaya devam ederken bazı bisiklet tamircileri tarafından Elektrikli Motorsiklet’ler saatlik veya günlük olarak kiraya verilmekte.

Kiralanan Motorsikletler genellikle ya 18’den küçük yada kuralları bilmeyen istediği gibi hız yapan kişilere kiralanmakta.Sahilde şeridinde yetersiz olan denetimlerden dolayı vatandaşlarda tepkili.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi