472 okuma Bu Kategoridesiniz : 25 Haziran 2016 Cumartesi 14:56

PERSONEL HAKKINDA SORUŞTURMA 10 GÜN ÖNCE BAŞLATILDI

PERSONEL HAKKINDA SORUŞTURMA 10 GÜN ÖNCE BAŞLATILDI

Yalova Belediyesi İşletme İştirakler Müdürlüğü’nde çalışmakta olan personel ile emlak beyanında bulunmak üzere gelen taşınmaz mal sahibi arasında geçtiği iddia edilen para alışverişiyle ilgili olarak Yalova Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden açıklama yapıldı.

“Çıkan haber neticesinde kamuoyunun bilgilendirilmesi ihtiyacı doğmuştur. 14.06.2016 günü akşamüzeri vuku bulan olay sonrasında olayın Birim Müdürüne aksetmesiyle birlikte, konu hakkında Belediye Başkanımız Vefa Salman bilgilendirilmiş olup, talimatı doğrultusunda araştırılma yapılması ve iddialar doğru ise sorumlu personel hakkında gerekli işlemin yapılması için İnsan Kaynakları Müdürlüğü’ne yetki verilmiştir. 15.06.2016 tarihi itibariyle ilgili personel hakkında yasal süreç başlatılmıştır. Öncelikle yasal süreç gereği kendisinden savunma istenmiştir. İlgili kanun uyarınca personele savunma yapması için 7 gün süre tanınmıştır. Ayrıca gerekli soruşturmada muhakkik olarak Belediye Başkanımız Vefa Salman tarafından Belediyemiz Hukuk İşleri Müdürü ve bir avukat görevlendirilmiştir.

Belediyemizin böyle bir konuda adının geçmesi tarafımızda üzüntü yaratmış olup, inceleme neticesinde bahsi geçen konuda kusuru var ise personel hakkında gereken tüm işlemler yapılacağı gibi, eğer personelin atılı suçu işlemediği tespit edilir ise konun diğer tarafı olan mükellef ile ilgili de yasal işlem yapılacağını kamuoyuna saygılarımızla bildiririz.”

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi