509 okuma Bu Kategoridesiniz : 27 Aralık 2016 Salı 17:06

RDKM Geçici Duruşma Salonu Olacak

RDKM Geçici Duruşma Salonu Olacak

Yalova Cumhuriyet Başsavcılığınca düzenlenen basın toplantısında FETÖ/PDY soruşturması kapsamında haklarında soruşturma açılan Yalova’da 15 Temmuz Darbe girişiminden önce başlatılan ve 47’si tutuklu 103 şüpheli hakkındaki dosyanın, Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildiğini ve duruşma gününün 21 Mart olarak belirlendiğini ifade etti.

İDDİANAME HAZIR

Savcılık İddianemenin hazır oludğunu sanıkların  Silahlı Terör Örgütü (FETÖ/PDY)’ne üye olmak , silahlı örgüt yönetmek  ve silahlı örgüte finansal kaynak toplamak suçlarından yargılanacak olan suçlular hakkında 5 yıldan 22,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Bugüne kadar savcılık tafından yürütülen soruşturma kapsamında 410 şüpheli hakkında adli işlem yapılırdı 160’ı tutuklandı ve halen  10 kişi gözaltında bulunmaktadır.

RDKM SALONUNDA YARGILANACAKLAR

Başsavcılık bu kadar çok sanık , izleyici ve avukatın  bir arada bulunabilecek bir salon adliyede mevcut olmadığından yargılama için Raif Dinçkök Kültür Merkezi (RDKM) Konferans salonunun daha uygun alacağını fakat bu yargılamanın suçlu sayısının fazla olması nedeniyle günler sürebileceği bu nedenle gerekli tüm güvenlik önlemlerinin alınacağını ifade etti.

Yargılamanın yapılacağı salona 103 sanık , avukatlar , izleyiciler ve muhtemelen basının katılımı ile çok kalabalık bir duruşma olacaktır.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi