460 okuma Bu Kategoridesiniz : 19 Mart 2016 Cumartesi 20:30

Sokakta Yaşayan Suriyeliler Barınma Merkezlerine Gönderilecek

Sokakta Yaşayan Suriyeliler Barınma Merkezlerine Gönderilecek

Son dönemde artan Suriye uyruklu dilencilere karşı çalışma başlatıldı. Yalova Belediyesi, İl Göç İdaresi, Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma’nın ortaklaşa yürüteceği çalışmayla sokakta yaşayan ve dilencilik yapan Suriyeliler yakalandıklarında Osmaniye Düziçi geçici barınma merkezine gönderilecekler. Konu ile ilgili olarak İl Göç İdaresi Müdürü Zafer Çolak, Belediye Başkanı Vefa Salman’ı ziyaret ederek bilgilendirmede bulundu.
Özellikle son dönemlerde artış gösteren Suriye uyruklu dilencilerin şehir dışından gelerek dilencilik yaptıklarının tespit edildiğini belirten İl Göç İdaresi Müdürü Zafer Çolak; “Sokakta yaşadıkları, sabit adresleri olmadıkları tespit edilen Suriyeliler ile günlük olarak şehrimize dilenmek amacıyla gelip de yakalanan Suriyelileri bundan böyle Osmaniye Düziçi geçici barınma merkezine göndereceğiz. Bu konuda Emniyet Müdürlüğümüz, Jandarma ekiplerimiz ve Yalova Belediyesi ile koordineli olarak çalışacağız” dedi.
Vatandaşlarımızın daveti üzerine bir süredir her akşam farklı mahallelerde ev ziyaretleri gerçekleştirdiğini belirten Başkan Salman; “Çok isabetli bir hamle yapmış olacağız. Gerek yapmış olduğumuz ev ziyaretlerinde gerek yolda yürürken gerekse belediyeye gelen vatandaşlarımız bizlere bu konu hakkında sık sık rahatsızlıklarını dile getiriyor. Bu iş belediye olarak bizim tek başımıza çözüme kavuşturabileceğimiz bir durum değildi. Ancak bundan böyle yürütülecek çalışmayla sokakta yaşayıp, uygun olmayan şartlarda yaşam mücadelesi veren, dilenen Suriyelilerin geçici barın merkezlerine alınması hem halkımız acısında hem de kendileri açısından rahatlatıcı olacaktır. Bizlerde önemli bir problem olan bu konuda rahat bir nefes almış olacağız” diye konuştu.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi