589 okuma Bu Kategoridesiniz : 06 Ocak 2016 Çarşamba 15:45

Toplu Sözleşme Görüşmeleri Başladı

Toplu Sözleşme Görüşmeleri Başladı

Yalova Belediyesi ile DİSK Genel-İş Sendikası arasında işçi haklarının belirleneceği toplu sözleşme görüşmeleri start aldı. İlk toplantıya Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Belediye Başkan Yardımcıları Halit Güleç ile Jülide Güner ve DİSK Genel-İş Sendikası Bursa Şube Başkanı Selahattin Atak, İşyeri Temsilci Başkanı Gülşah Gürkal Bektaş, Tolga Bayraktar ve Tayfun Özden katıldı.

Geldiğimiz ilk günden beri çalışanlarımızın hakları daima bizim birinci önceliğimiz oldu diyen Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman; “Esnaf kültürü ile yetişmiş biri olarak büyüklerimden gördüğüm öncelikle daima çalışanlarımızın hakkına öncelik vermekti. Burada da aynı mantık ile hareket ediyor ve birinci önceliğimizi daima çalışanlarımızdan yana kullanıyoruz. Göreve gelmeden önce 2 ay sonra maaş ödeyemezler diyorlardı, çok şükür Mart ayını baz alırsak 21 ay oldu çalışanlarımızı mağdur etmedik, onlara mahcup olmadık. Yine göreve geldiğimizde işçilerimizin içeride birikmiş alacakları vardı. Bunun ödenmesini sağladık ve mağduriyeti ortadan kaldırdık. Şimdi her şey zamanında düzenli olarak işçi arkadaşlarımın hesaplarına yatıyor. Kamunun haklarını da gözeterek, yeni sözleşmeyi de sizlerin hakkını yemeden adaletli bir şekilde imza altına alacağımızdan hiç şüpheniz olmasın. Biz iki taraf değil, tek tarafız bir aileyiz. Ailemizin bireylerini de asla mağdur etmeyeceğiz” diye konuştu.

Görüşmelerin sıcak ve karşılıklı diyalog ortamında başladığını belirten DİSK Genel-İş Sendikası Bursa Şube Başkanı Selahattin Atak; “201 işçimizin 2 yıllık haklarını kapsayacak olan sözleşmesinin inşallah en kısa zamanda tamamlanarak imza altına alınması arzusundayız. Önümüzdeki hafta görüşmelerimizi kaldığımız yerden sürdüreceğiz” dedi.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi