513 okuma Bu Kategoridesiniz : 25 Ağustos 2016 Perşembe 22:14

Yalova Değil Venedik

Yalova Değil Venedik

Yalova’da bugün gerçekleşen sağanak yağış sonrasında Yalova sokakları Venedik’i aratmadı. Yalova’da taşan Logal nedeniyle bir çok işyerini su bastı. Yalova’nın ana cadde ve sokaklarında gerçekleşen yoğun su birikintileri ve logalin de taşması ile esnaf su tahliye teleşına başladı. Yalova’da yaşanan alt yapı sorunları nedeniyle işletmeleri zarar gören esnaf alt yapının sürekli olarak işletmelerine zarar vermesine tepki gösterdi.

YALOVA DEĞİL VENEDİK !
Yalova sokakları her yağmurda göle dönerken sosyal medyada tepki olarak #YalovaDeğilVenedik hashtag ile vatandaşlar yaptığıkları paylaşımlar ile tepki gösterdi. Yalova Belediyesi tarafından şehrin çeşitli noktalarında altyapı yenileme çalışmaları devam ederken yıllardır kanayan yara olan ana caddelerin altyapı sorunu henüz çözüme ulaşabilmiş değil. Yalova’da özellikle Cumhuriyet Cad. , İstanbul Cad. , Sefabey Caddeleri en çok su kütlesi yoğunluğu olan ve sağanak yağışlarda logal taşmaları meydana gelen ana caddelerden sadece bir kaçı. Yalova’da geçmişte yapılan yanlış yapılaşma ve yerel yönetim hatalarından dolayı binaların giriş kat işletmeleri yol seviyesinden düşük aynı zamanda kaldırımlarında da alçak olması biriken suyun doğrudan işletmelerin içine dolmasına neden olmaktadır.

ALTYAPI TAMAMEN YETERSİZ
Yalova’da etkili olan sağanak yağış sonrasında işletmeleri su altında kalanlar altyapının yetersizliğine tepki gösterdi. Esnaflar yerel yönetim tarafından alt yapının bu tür durumlarda tahliyenin en yeterli seviyede yapılabileceğini bunun içinse altyapı sorununun ortadan kalkması gerektiğini ifade etti.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi