530 okuma Bu Kategoridesiniz : 09 Kasım 2016 Çarşamba 15:53

Yürüyen Köşk ve Yalova’nın tanıtımı için önemli yarış

Yürüyen Köşk ve Yalova’nın tanıtımı için önemli yarış

Yalova Belediyesi, Türkiye Jokey Kulübü işbirliği ile Yalova’nın tanıtımına katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen “Yürüyen Köşk” yarışı 11 Kasım Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulacak.

Yalova Belediyesi, Atatürk’ün ağaç sevgisi ve çevre bilincinin bir sembolü niteliğindeki Yürüyen Köşk’ü Yalova’nın markası yapmak ve ulusal platformlarda tanıtmak amacıyla önemli bir adım attı. Yapılan görüşmeler neticesinde Türkiye Jokey Kulübü (TJK) aldığı karar doğrultusunda Yalova Belediyesi ile işbirliği yaparak “Yürüyen Köşk Koşusunu” düzenledi.

İlk defa düzenleniyor

Yalova’nın en önemli sembol yapısı olan “Yürüyen Köşk” adına bu yıl ilk defa düzenlenecek koşu, 11 Kasım Cuma günü saat 19.00‘da, Veliefendi Hipodromu’nda TJK Yönetim Kurulu Başkanı Yasin Kadri Ekinci ve Yönetim Kurulu üyelerinin yanı sıra Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın ve çevre belediye başkanlarının katılımıyla gerçekleştirilecek.

10 safkan 2 bin metrelik kum pistte yarışacak

Kum (Sentetik) pistte, 2 bin metre mesafe üzerinden düzenlenecek olan koşuya, 10 safkan katılacak. 70 bin TL birincilik ikramiyeli koşuda, Büyük Ağa, Ryan Arel, Curtalaro, Çelebi Cihan, The World ıs Yours, Iron Clad, Blue Power, Özbayhan, Katsuya ve Paıx isimli 3+ yaşlı İngiliz atları birincilik için mücadele verecek.

Başkan Vefa Salman, Yürüyen Köşk koşusu ile ilgili yaptığı açıklamada “Yürüyen Köşk’ü Yalova’mızın bir markası ve sembolü haline getirerek tanıtmak için girişimlerimiz sürüyor. Bu çerçevede Türkiye Jokey Kulübü ile işbirliği yaparak bir yarış tertipledik. TJK yöneticilerine de gösterdikleri hassasiyet için teşekkür ediyorum” dedi.

Yarış için 11 Kasım Cuma günü saat 13.00’de belediye önünden araç kaldırılacak.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi