635 okuma Bu Kategoridesiniz : 31 Aralık 2016 Cumartesi 16:59

BAŞKAN SALMAN SOKAK HAYVANLARI İÇİN YAPILAN ÇALIŞMAYA KATILDI

BAŞKAN SALMAN SOKAK HAYVANLARI İÇİN YAPILAN ÇALIŞMAYA KATILDI

Yalova Belediyesi, kentimiz genelinde gerçekleşen kar yağışı ve zorlaşan hava şartları sebebiyle sokakta yaşamlarını sürdüren hayvanları unutmadı. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Veterinerlik İşleri Müdürü Erkut Ferhatoğlu ve ekibi ile birlikte yapılan çalışmaya katıldı. 

Kötü hava koşulları sebebiyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için Yalova Belediyesi Veterinerlik İşleri ekiplerinin daha önceden belirlediği alanlara yiyecekler bırakılıyor. Başkan Salman’da bu çalışmaya katılarak sokak hayvanlarını kendi elleriyle besledi. Başkan Salman, kötü hava koşulları atlatılıncaya kadar sokak hayvanları için çalışmaların önceki aylara oranla artarak sürdürüleceğini belirtti.

“Yalova Belediyesi olarak sokakta yaşayan canlarımızı hiçbir zaman unutmayacağız” diyerek söz başlayan Başkan Salman, “Hava şartları sebebiyle yemek bulmakta zorlanan can dostlarımız için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yalova Belediyesi olarak kötü hava koşullarının sokaktaki canlarımıza zarar vermemesi, onların aç kalmaması için yazın düzenli olarak yaptığımız belirli noktalara yiyecek bırakma işini, kötüleşen hava koşulları sebebiyle arttırarak devam ettiriyoruz. Onlarında birer canlı olduğunu, yaşama haklarının olduğunu asla unutmamalıyız. Vatandaşlarımızın da özellikle bu zor hava şartlarında daha duyarlı olmalarını ve sokak hayvanlarına yiyecek desteğinde bulunmalarını rica ediyorum” dedi.

Sponsor Alanı

Etiketler: , , ,

 benzer haberler

Exxen’de hangi içeriklerin yer alacağı ortaya çıktı  

Exxen’de hangi içeriklerin yer alacağı ortaya çıktı

Subaşı’nda Sefer Saatlerinde Değişim  

Subaşı’nda Sefer Saatlerinde Değişim

Vatandaşımız Bu Noktalara Sahip Çıksın  

Vatandaşımız Bu Noktalara Sahip Çıksın