744 okuma Bu Kategoridesiniz : / 02 Haziran 2016 Perşembe 16:31

Başol HARAÇ “Kaçak tur vergi kaçağı demektir”

Başol HARAÇ “Kaçak tur vergi kaçağı demektir”

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Yalova Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Başol Haraç, izinsiz kaçak tur düzenleyen firma ve kişilere karşı mücadele başlattıklarını söyledi.

Bir süre önce Yalova’da Bölgesel Yürütme Kurulu’nu (BYK) oluşturan TÜRSAB çalışmalarına başladı. İzinsiz kaçak tur faaliyetlerle alakalı açıklama yapan TÜRSAB Yalova BYK Yönetim Kurulu Başkanı Başol Haraç, bu faaliyetlere izin vermeyeceklerini dile getirdi. “Kaçak tur vergi kaçağı demektir” sloganı ile kaçak turizm faaliyetlerinde bulunun kişi ve firmalara yönelik denetim başlattıklarını dile getiren BYK Başkanı Haraç, “Emlak ofisleri ve farklı iş yerlerinde kaçak turizm faaliyetlerinin yapıldığını, kiralık araç, uçak bileti, otel rezervasyonları ve tatil satışları gibi turizm hizmetlerinin kaçak olarak verildiğini tespit ettik. Maliye Bakanlığımızı da devreye sokuyoruz.

Öncelikle Yalova merkezde iş yeri denetimlerimizi arttırdık. Termal girişinde kültür ve turizm işletme belgesi olmayan otobüs ve midibüsleri çevrilerek, gerekli cezai müeyyideleri uygulamaya devam edeceğiz. Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Yalova Bölgesel Yürütme Kurulu olarak Türkiye’nin dört bir yanından Yalova’ya ve Termal’e gelen kişilerin kaçak tur yapan firmalara bel bağlaması son derece yanlıştır. Kaçak yapılan turlar aynı zamanda vergi kaçırmak anlamına geliyor. Maliye Bakanlığı’nın da mutlaka devreye girmesi gerekiyor” dedi.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Exxen’de hangi içeriklerin yer alacağı ortaya çıktı  

Exxen’de hangi içeriklerin yer alacağı ortaya çıktı