889 okuma Bu Kategoridesiniz : 29 Kasım 2017 Çarşamba 18:42

TDBB Altınova Belediyesi İle Ortak Araç Hibe Etti

TDBB  Altınova Belediyesi İle Ortak Araç Hibe Etti

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Altınova Belediyesi işbirliğinde alınan itfaiye aracı, düzenlenen törenle Makedonya’nın Merkez Jupa Belediyesi’ne teslim edildi.vTeslim törenine, Merkez Jupa Belediye Başkanı Arijan İbraim, TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak ve Altınova Belediyesi Meclis Üyesi Ali Koçal ve Hüseyin Özkan katıldı.

HEDEFTE YENİ PROJELER VAR

Tören sonrasında Merkez Jupa Belediye Başkanı Ariyan İbraim ile TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak yaptıkları ortak açıklamada, bu güne kadar gerçekleştirilen ortak çalışmalardan memnun olduklarını, ileride yeni projeler hayata geçirmek için görüşmelerini sürdüreceklerini ifade ettiler. Tören sonrası, TDBB heyeti ile Merkez Jupa Belediyesi heyeti arasında değerlendirme toplantısı da yapıldı. Toplantıya Merkez Jupa Belediye Başkanının yanı sıra Merkez Jupa Belediyesinde farklı görevlerde bulunan yöneticiler de katıldı.

TDBB Makedonya Üyelerine Ziyaret

Makedonya ziyareti kapsamında TDBB heyeti çeşitli temas ve görüşmelerde de bulundu. Bu çerçevede, TDBB Yönetim Kurulu Üyesi Ohri Belediye Başkanı Jovan Stojanoski, Gostivar Belediye Başkanı Arben Taravari ve Studeniçan Belediye Başkanı Azem Sadıki ile görüşülerek, TDBB’nin çalışmaları hakkında bilgi verildi ve işbirliği imkanları değerlendirildi.

Heyet ayrıca, Gostivar’da bulunan ve Türkçe eğitim veren Vizyon Üniversitesini ve Türk Demokratik Partisi (TDP) genel merkezini ziyaret ederek, Rektör Yardımcısı Nuredin Abdülmecit ve TDP Genel Başkanı Dr. Beycan İlyas ve parti yöneticileri ile görüştü.

Sponsor Alanı

Etiketler: ,

 benzer haberler

Younes, Fatih Saraçoğlu’nu unutmadı  

Younes, Fatih Saraçoğlu’nu unutmadı

PAŞİNYAN YENİLGİYİ KABUL ETTİ  

PAŞİNYAN YENİLGİYİ KABUL ETTİ

Ermenistan’ın özel komandoları  

Ermenistan’ın özel komandoları