736 okuma Bu Kategoridesiniz : 15 Mart 2017 Çarşamba 17:15

Akademik Başarı ve Kariyer Günleri Söyleşisine Katıldı

Akademik Başarı ve Kariyer Günleri Söyleşisine Katıldı

Rektör Vekili Prof. Dr. Bilal Gökkır, 75. Yıl Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu tarafından düzenlenen “Akademik Başarı ve Kariyer Günleri’” etkinlikleri kapsamında 8. Sınıf öğrencileriyle bir araya geldi.

 

Rektör Vekili Prof. Dr. Bilal Gökkır‘ın  kısa özgeçmişi ve akademik hayatının ele alındığı sinevizyon gösteriminin ardından Prof. Gökkır gençlik yıllarından günümüze yaşam serüvenini öğrencilerle paylaştı. Akademik çalışmalar ve hayata dair konuların ele alındığı söyleşide Prof. Dr. Gökkır  ‘Hayatın en zor zamanı pes etmek üzere olduğunuz karar anlarıdır. İşte bu anlarda devam kararı verirseniz başarı size çok yakındır. Bunu unutmayınız. Hayallerinizin peşinden koşunuz. Yaşınız ne olursa olsun hayalleriniz asla son bulmasın. Bu daima sizi yukarılara taşıyacaktır’ diyerek öğrencilere nasihatte bulundu.

 

Öğrencilerin sorularını da cevaplayan Prof. Dr. Gökkır, hayatın sadece akademik başarılardan ibaret olmadığını, yaşanması gereken birçok güzelliğin olduğunu, bunu asla unutmamak gerektiğini dile getirdi.  Geleceğin mimarı genç beyinlerle birlikte olmaktan onur duyduğunu belirten Prof. Dr. Gökkır öğrencilere yaşama dair anlamlı ve gelecek nesillere onurla taşınabilecek işler yapmalarını tavsiye etti.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Bakan’dan Velilere Uyarı  

Bakan’dan Velilere Uyarı

Rektör CEBECİ’nin  Nevruz Mesajı  

Rektör CEBECİ’nin Nevruz Mesajı

Rektör CEBECİ’nin  Miraç Kandili Mesajı  

Rektör CEBECİ’nin Miraç Kandili Mesajı