8.433 okuma Bu Kategoridesiniz : 27 Mart 2017 Pazartesi 15:51

Yalova Üniversitesinde Nevruz Etkinlikleri Düzenlendi

Yalova Üniversitesinde Nevruz Etkinlikleri Düzenlendi

Üniversitemizde 21 Mart Nevruz Bayramı etkinlikleri  şölen havasında gerçekleştirildi. Etkinlikler kapsamında ilk olarak Yalova Üniversitesi Genç Tema Kulübü tarafından ağaç bayramı nedeniyle merkez yerleşkemizde belirlenen yerlere fidan dikimi yapıldı. Genç Tema Kulübü üyesi öğrencilerle birlikte fidan dikimi etkinliğine katılan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Öksüz çalışmalarından dolayı Genç Tema kulübünü tebrik ederek ilk fidanı toprakla buluşturdu. Etkinlik kapsamında merkez yerleşkemize yüzlerde fidan dikildi.

21 Mart Nevruz Şöleni etkinlikleri üniversiteler arası dağ bisikleti yarışı ile devam etti. 7 Üniversiteden erkek ve bayan bisikletçilerin katıldığı yarış  Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Öksüz’ün startıyla başladı. Bisiklet yarışları  sonunda takımlar kategorisinde Yalova Üniversitesi birinci Akdeniz Üniversitesi ikinci İstanbul Bilge  Üniversitesi üçüncülüğü elde etti. Bireysel kategoride ise erkeklerde Yalova Üniversitesi’nden Mehmet Doğan birinci, Akdeniz Üniversitesi’nden Bayram Koçbay ikinci, Süleyman Demirel Üniversitesi’nden Enes Genç üçüncü oldu. Bayanlarda Yalova Üniversitesi’nden Beril Ayan birinci Kocaeli Üniversitesi’nden Zeynep Özcan ikinci, Yalova Üniversitesi’nden Beyza Arslan üçüncü oldu. Dereceye giren sporculara ve takımlara ödülleri Genel Sekter Yardımcısı Mehmet Demirel, İdari ve Mali İşler Daire Başkan Vekili Ersan Şahin ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkan Vekili Yalçın Tokay tarafından verildi. Bisiklet Yarışlarının tamamlanmasının ardından tören alanındaki kutlama programına geçildi.

Nevruz etkinliği kutlama programının açılış konuşmasını yapan Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkan Vekili Yalçın Tokay nevruz bayramının anlam ve önemini belirten konuşmasını yaparak başta Rektör Vekili Prof. Dr. Bilal Gökkır olmak üzere etkinliğin düzenlemesine kendilerine destek olan kişi ,kurum ve kuruluşlar ile öğrenci kulüplerine teşekkür etti.  Açılış konuşmasının ardından Genel Sekter Yardımcısı Mehmet Demirel  tarafından temsili demir dövme etkinliği gerçekleştirilerek nevruz ateşi yakıldı.

Etkinlikler Yalova Üniversitesi Folklor ekibinin gösterileriyle devam etti. Yalova Üniversitesi Folklor ekibinin ardından sırasıyla Genç Romanlar Derneği ve Yalova Gençlik Merkezi Halk oyunları ekipleri sahne aldı. Halk oyunları gösterilerinin ardından program Tanju Olçar konseri ile devam etti. Etkinlikler boyunca Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından öğrencilerimize etli pilav ve ayran ikram edildi. Ayrıca Yalova Üniversitesi Girişimcilik  Kulübüde öğrencilerimize çorba ikram etti. Nevruz programının ilerleyen saatlerinde Yalova Üniversitesi Müzik Kulübünün organizasyonunda üniversitemiz öğrencilerinin oluşturduğu  çeşitli müzik grupları sahne aldı. Öğrencilerimizin gün boyunca etkinlikler ve konserler eşliğinde doyasıya eğlendiği 2017 Nevruz Şöleni müzik gruplarının konserlerini tamamlamasının ardından sona erdi.

 

Kapanış Konuşması

 benzer haberler

Bakan’dan Velilere Uyarı  

Bakan’dan Velilere Uyarı

Rektör CEBECİ’nin  Nevruz Mesajı  

Rektör CEBECİ’nin Nevruz Mesajı

Rektör CEBECİ’nin  Miraç Kandili Mesajı  

Rektör CEBECİ’nin Miraç Kandili Mesajı