601 okuma Bu Kategoridesiniz : 21 Eylül 2017 Perşembe 23:28

Yeni Rektör Vekili Atandı

Yeni Rektör Vekili Atandı

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali ERBAŞ’ın Diyanet İşleri Başkanlığına atanmasından sonra boş kalan Yalova Üniversitesi Rektörlük makamına vekaleten İskenderun Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve İskenderun Teknik Üniversitesi Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güler Bilen Alkan atandı.

Kısa Özgeçmişi :

Evli ve 1 çocuk annesi olan Alkan, çeşitli sivil toplum örgütlerinde çalıştı. 2011 Ekim – 2014 Aralık tarihleri arasında AK Parti Küçükçekmece İlçe Başkanlığında Başkan Yardımcılığı görevini yaparak; Dış İlişkiler Birim Başkanlığı görevini yürüttü. 2015 yılı 7 Haziran seçimlerinde Ak Parti’den İstanbul 3. Bölge Milletvekili Aday Adayı oldu.

Prof.Alkan ,2016 yılında İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi Dekanlığına Alkan atandı.

Güler Alkan Kimdir?

1962 yılında Kırklareli’nin Pınarhisar ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğretimini İstanbul’da tamamladı. 1981 yılında başladığı İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Jeomorfoloji kürsüsünden 1985 yılında mezun oldu. 1990- 1992 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Deniz Bilimleri ve İşletmeciliği Enstitüsü Klimatoloji ve Meteoroloji Anabilim Dalı’nda yüksek lisans yaptı.

1992-1995 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Anabilim Dalı’nda Doktora eğitimini tamamladı. 1993’te İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü’nde öğretim üyesi olarak çalışmaya başladı. 1997’de yardımcı doçent ünvanı aldı

1999 yılında Gemi Yönetimi Mühendisliği Bilim Dalı’nda doçent ünvanı almış olup, şu anda bu bilim dalında bu ünvanı almış olan ilk ve tek kadın öğretim üyesidir. 2001 yılında aynı üniversitenin doçentlik kadrosuna atanmıştır. 2006 yılında İstanbul Üniversitesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü Gemi Yönetimi Mühendisliği Anabilim Dalı’nda profesör olmuştur.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Bakan’dan Velilere Uyarı  

Bakan’dan Velilere Uyarı

Rektör CEBECİ’nin  Nevruz Mesajı  

Rektör CEBECİ’nin Nevruz Mesajı

Rektör CEBECİ’nin  Miraç Kandili Mesajı  

Rektör CEBECİ’nin Miraç Kandili Mesajı