881 okuma Bu Kategoridesiniz : 02 Kasım 2017 Perşembe 18:32

Otopark Ücretlerine Belediye’den Yeni Düzenleme

Otopark Ücretlerine Belediye’den Yeni Düzenleme

Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç’in, katlı otoparklar da uygulanan fiyat tarifeleriyle ilgili yaptığı açıklamanın ardından işletmeci şirketten fiyatların yeniden düzenlendiği konusunda açıklama yapıldı.

Son günlerde sosyal medya da vatandaşların şikâyetlerinin ardından harekete geçen Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç, “Firma fiyatlarını ya yapılan sözleşmeye uygun hale getirecek ya da biz gereğini yapacağız” açıklaması yapmıştı. Açıklamanın hemen ardından işletmeci şirketten konuyla ilgili açıklama geldi. İşletmeci firma adına bir açıklama yapan yetkili Salih Açıkel, gereken düzenlemelerin yapıldığını belirterek %10 ile %20 arasında her iki otoparkta da indirim yapıldığını açıkladı.

“Tavsiyelere Uyduk Fiyatlarda İndirim Yaptık”

Yalova Belediyesi’nin tavsiyeleriyle ve vatandaşların talepleri doğrultusunda fiyatlarda indirim yaptıklarını belirten Açıkel; “İstanbul Caddesi ve Pazar Park otoparkları büyük yatırım yapılmış yerler. Bizde elimizden geldiği kadar fiyatları yüksek tutmamaya özen gösterdik. Ama Belediye Başkan Yardımcımız Halit Güleç’in tavsiyesi ve vatandaşların talepleri doğrultusunda fiyatlarımızı 1 Kasım itibariyle aşağıya çektik. En çok kullanım saati olan 30 dakika ile 1.5 saatleri arasında %20’e varan indirim yaptık” diye konuştu.

Yalova Belediyesi’nin girişimleri sonucunda her iki otoparkta 1 Kasım tarihi itibariyle yeni indirimler şöyle oluştu;

30 dk ile 1,5 saat arası %20, 6 ile 12 saat arası %17, 12 ile 24 saat arası %16, 6 Aylık Peşin Ödemede %10, 12 Aylık Peşin Ödemede %17

“10 Saniyeye 5 TL Sürücülerin Hatası”

Otoparklarında birçok ilde bulunmayan otomasyon sistemini kullandıklarını belirten firma yetkilisi Salih Açıkel; “Her iki otoparkımızda plaka tanıma sistemi ile hizmet vermekteyiz. Her iki otoparkımızda 24 saat kameralı olarak hizmet vermektedir. Sosyal medyada dolaşan 10 saniyeye 5 TL gibi fişler vatandaşlarımızın yapmış olduğu yanlış kullanım sonucu oluşan manzaralar.  İstanbul Caddesi’nde bulunan otoparkımızı özellikle okul çıkış saatlerinde trafik yoğun olduğu için bazı sürücüler kestirme olarak kullanmak istiyor. Otopark içerisine girdikleri anda sistem otomatikman devreye giriyor ve plakaya tahakkuk ediyor. Otomasyon sistemi olduğu için kapı otomatik olarak plaka okuma sistemiyle açılıyor ve diğer taraftan çıkmak istediklerinde ise sisteme ücret olarak yansıyor. Çalışan arkadaşımız eğer ücret almazsa ise kasasında açık vermiş oluyor. Otopark girişinde gerekli bilgilendirme tabelalarımız var ancak buna rağmen otoparkı geçiş olarak kullanmakta ısrar edenler oluyor. Bu durumla biz hemen hemen her gün karşılaşıyoruz” dedi.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Online Alışverişlere Yeni Düzenlemeler Geliyor  

Online Alışverişlere Yeni Düzenlemeler Geliyor

Muharrem İnce ‘Memleket Hareketi’ için Iğdır , Ardahan ve Kars’ta  

Muharrem İnce ‘Memleket Hareketi’ için Iğdır , Ardahan ve Kars’ta

Fiyatı 2,000 doları gördü  

Fiyatı 2,000 doları gördü