630 okuma Bu Kategoridesiniz : 10 Ağustos 2017 Perşembe 01:35

Bu Mucize Buluşu Avrupa Çok Kıskanacak

Bu Mucize Buluşu Avrupa Çok Kıskanacak

TRT Haber ekranlarında yayınlanan “Bir FİKRİN mi VAR?” yarışmasında “organik hoşaf” projesinin finale kalması tartışma yarattı.

TRT Haber ekranlarında yayınlanan “Bir FİKRİN mi VAR?” adlı yarışmada “organik hoşaf” projesinin finale kalması şaşkınlık yarattı. Vatan Şaşmaz’ın sunduğu yarışmada finale kalan buluşlardan biri diğer bilim projelerine karşı “organik hoşaf” oldu. Organik hoşaf ile yarışmaya katılan Kübra Ağca’nın bir önceki turdaki rakiplerini eleyerek finale kalması sosyal medyanın gündemine düştü.

Son zamanlarda TRT gibi TUBİTAK ‘ta sosyal medyanın dilinde. Son olarak ” Papaz Eriğini İmam Eriğine Çevirme ” projesi ile gündeme gelen kurum , başarısız bulurak elediği projeler avrupa katıldıkları yarışmalardan dünya birinciliği ve sponsorluk alırken ülkemizde halen ” Hoşaf ” ” Papaz Eriği ” ” Uçan Seccade ” projeleri gibi beyin yakan buluşlar ile her geçen gün ülkemizin her geçen gün alay konusu olmasına neden oluyor.

BİLİMDEN ANLAMAYAN KİŞİLER SEÇİYOR

TUBİTAK yani ” Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu ” ama adında yer aldığı şekilde bilime ve teknolojiye odaklanmak Türkiye’nin avupa ve diğer ülkelere oranlara gelişmesine katkı sağlayacak projeler yerine halen hoşafı bilim sanarak ödüller veren bir kurum niteliğinde olmasından dolayı vatandaşların büyük tepkisini çekmeye devam ediyor.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Suni Gündemler Yaratarak Yalova Halkını Oyalamayın  

Suni Gündemler Yaratarak Yalova Halkını Oyalamayın

Kısıtlamalara ‘Sevgililer Günü’ ayarı geldi…  

Kısıtlamalara ‘Sevgililer Günü’ ayarı geldi…

Aleyna’nın ölümünü sen de tadacaksın  

Aleyna’nın ölümünü sen de tadacaksın