562 okuma Bu Kategoridesiniz : 22 Eylül 2017 Cuma 00:30

Havalimanı’nda jet düştü! Yaralılar var

Havalimanı’nda jet düştü! Yaralılar var

İstanbul Atatürk Havaliman’ında TC-KON tescilli olan özel bir jet iniş sırasında düştü; Atatürk Havalimanı güvenlik nedeniyle trafiğe kapatıldı. Kazada jetten 2 pilot, 1 hostes, 1 yolcu olmak üzere 4 kişinin yaralı olarak kurtarıldığı öğrenildi.Kazaya anında müdahale eden havalimanı itfaiyesi kazazedeleri hastaneye sevk ederken kazadan bir süre sonra pistler tekrar kullanıma açıldı.

EuroAir’e ait, Koçoğlu Havacılık tarafından işletilen 1998 model TC-KON tescilli uçak, gece saat 21.20’de KKTC’de Ercan Havalimanı’na gitmek üzere Atatürk Havalimanı’nda pist başı yaparak alandan kalktı. Kalkıştan kısa bir süre sonra uçakta iniş takımlarından yaşanan teknik arıza nedeniyle kuleye bilgi verildi. Pilotlar geri dönme kararı aldı. Atatürk Havalimanı kulesi ile temasa geçen pilotlar, öncelikli iniş izni istedi. Havalimanı itfaiye ve kurtarma ekipleri acil durum için pistte yerlerini aldı..

Saat 21.30’da çift motorlu iş jeti Atatürk Havalimanı’nın 35 sağ pistine teker koydu. Ancak iniş takımları katlanan uçak pistte kaydı ve toprak alana çıktı. Alev alan uçağa hemen havalimanı itfaiyesi müdahale etti. Uçakta bulunan pilotlar Muzaffer Kütük, Mehmet Mümin Turan, Hostes Duygu Doğaçay ve yolcu Mehmet Şahin itfaiye tarafından kurtarıldı.

Olay nedeniyle Atatürk Havalimanı iniş trafiğine kapatıldı. Sadece Florya-Ataköy istikametindeki 05/23 pistinden kalkış izni verildi.

Sponsor Alanı

Etiketler: , , ,

 benzer haberler

Kısıtlamalara ‘Sevgililer Günü’ ayarı geldi…  

Kısıtlamalara ‘Sevgililer Günü’ ayarı geldi…

Aleyna’nın ölümünü sen de tadacaksın  

Aleyna’nın ölümünü sen de tadacaksın

Nükleer Güç Santrali’ndeki patlamaya dair açıklama  

Nükleer Güç Santrali’ndeki patlamaya dair açıklama