634 okuma Bu Kategoridesiniz : 10 Ağustos 2017 Perşembe 01:16

Yalova Yine Mağdur Edildi

Yalova Yine Mağdur Edildi

Geçtiğimiz günlerde Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan karayolu ile İzmit-Adapazarı-Bursa-Yalova’ya taşımacılık yapan 2 firma çalışanları arasında Havalimanına gidecek yolcu kapma meselesi nedeniyle kavgasının sonucunda alınan karar ile Yalova halkı mağdur edildi. Kavgaya karışan iki firmanında Ulaştırma Bakanlığı tarafından yetki belgeleri  iptal edildi.

Edinilen bilgiye göre yarından itibaren Bursa’dan hava alanına kadar olan taşımacılığı Bursa belediyesine ait BURULAŞ  şirketinin otobüsleri yapacak ve bu otobüsler Yalova’ya girmeden yeni yapılan Körfez Geçiş Köprüsü güzergazından  Orhangazi üzerinden Osmangazi köprüsünden geçecek.

Olaylara karışan ve daha evvel Bursa’dan kalkan Akmis turizme ait otobüs Yalova terminaline uğrayarak Yalova’dan Sabiha Gökçen Hava alanına Yalova yolcularını taşımaktaydı. Firmaların yaptıkları kavga sonrasında yetki belgeleri iptal edilirken bu yeni yapılan anlaşmadan sonra Yalova yolcuları da ortada kalmış oldu.

İHALEYİ BURULAŞ KAZANDI

İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’nda yolcu kapma meselesinden yaşanan olaylardan sonra İstanbul Valiliği ve Ulaştırma Bakanlığı’nca havalimanına yolcu taşıyan her iki özel firmanın  da izinleri iptal edilerek, Bursa ile Sabiha Gökçen Havaalanı arasındaki taşıma yetkisi sadece BURULAŞ’a verildi. BURULAŞ’tan yapılan açıklamaya göre; Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali ile Sabiha Gökçen Havaalanı arasındaki otobüs seferleri, 10 Ağustos Perşembe günü (yarın) saat 07.00’den itibaren seferler, BURULAŞ’a ait otobüslerle başlayacak.

Açıklamada, Havalimanları Yer Hizmetleri Yönetmeliği (SHY-22) kapsamında yapılan değişiklik ile şehir terminali ve/veya terminalleri ile havalimanı arasında ve/veya havalimanlarından çevre illere ve ilçelere yapılacak olan düzenli yolcu taşıma işletmeciliğinin, karayolu taşımacılığı ve ilgili tüm mevzuata uyulması koşulu ile taleplere göre yönetmelik esasları çerçevesinde havalimanı işletmecisine verildiği bildirildi.

HERGÜN 10 SEFER

Alınan bu karar doğrultusunda BURULAŞ ile HEAŞ arasında protokol imzalandığı belirtilen açıklamada, protokol gereğince, Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan uçuşu olan Bursalıların her gün karşılıklı düzenlenecek olan 10 seferle Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali ile Sabiha Gökçen Havaalanı arasında taşınacağı ifade edildi.Karayolu ile taşımacılık yapan bazı firmaların Sabiha Gökçen Havaalanı’nda sebep olduğu sıkıntılar yüzünden seferlerin acilen 10 Ağustos’ta başlatılması kararı alındı. BURULAŞ resmi sitesinden yaptığı açıklamada seferlerin 10.08.2017 tarihi itibariyle başladığını duyurdu.

Yolcular, Bursa’da Bursa Terminali içinde yer alan bilet satış noktasından ve Sabiha Gökçen Havaalanı’nda da hem bilet satış gişesinden, hem de otobüs içinden 25 TL  tek yön ulaşım bedeliyle biletlerini alabilecekler. Otobüsler, Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali, D5 Otoyolu, E.80 Otoyolu, Havaalanı yolu güzergahından Sabiha Gökçen Havaalanı’na ulaşacak olup haftanın her günü devam edecek olan seferler, her iki yönden karşılıklı olarak saat 01.00, 03.00, 05.00, 07.00, 09.00, 12.00, 15.00, 18.00, 20.00 ve 22.00 kalkışlı olarak planlandı.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Gençler Esnafa Türk Bayrağı Hediye Etti  

Gençler Esnafa Türk Bayrağı Hediye Etti

30 Ağustos Yalova’da Coşku İle Kutlandı  

30 Ağustos Yalova’da Coşku İle Kutlandı

Yeni Ulusal Haber Sitemiz YeniDusun.net Açıldı !  

Yeni Ulusal Haber Sitemiz YeniDusun.net Açıldı !