776 okuma Bu Kategoridesiniz : 25 Şubat 2017 Cumartesi 17:43

Kadınlar Birlikte Güçlü

Kadınlar Birlikte Güçlü

Kadınların ve kadın örgütlerinin haftalar öncesinden başlattıkları “Tek Başına Olmaz, #Hayır! 8 Mart’a Doğru Kadınlar Birlikte Güçlü” kampanyası  ile birlikte kadınlar İstanbul Avcılar, Maltepe, Şişli ve Bakırköy’de bir araya gelerek büyük bir kitle halinde yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüş esnasında Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Genel Sekreteri ve İstanbul Temsilcisi Fidan ATASELİM basın bildirisini okuyarak ” 8 Mart Dünya Kadınlar ” gününü selamladıklarını ifade ettiler.

ATASELİM ‘in Şişli’de okuduğu bildiride :”Tek başına olmaz #HAYIR, 8 Mart’a doğru bizler erkek şiddetine, cinayetlere, tacize, tecavüze, cinsel istismara ve bunları meşrulaştırmaya çalışanlara karşı kadın derneklerimizin, merkezlerimizin kapatılmasına rağmen birlikte güçlüyüz. Susmuyoruz. Hiçbir yere gitmiyoruz. ‘Boşanmaya çalışırsan seni öldürürüm’ diyenlere ‘ya benimsin ya kara toprağın’ diyenlere, ‘ya benimle barışırsın ya bu evi başına yıkarım’ diyenlere ve bizi onları hep ‘son bir kez’ affetmeye zorlayan ailelere, devlet kurumlarına bir çift sözümüz var: Hayırın hayır demek olduğunu, istemediğimiz hiçbir şeyi kabullenmek zorunda olmadığımızı ısrarla hatırlamaktan ve söylemekten vazgeçmiyoruz!

İstemediğimizde hayır diyebilmek için kâğıtlara, vizelere, belgelere sahip olmanın zorunlu kılındığı, göçmen kadınlara yönelik her türlü tacizin, tecavüzün, sömürünün ‘doğal’ addedildiği bu düzene hayır; Jesca için, Violet için ve kendimiz için! Bir kişi daha eksilmemek için erkek şiddetine karşı, bizi daha da güvencesiz hale getiren savaşlara karşı yaşasın kadın dayanışması! ” açıklamasına yer verdi.

Kadınlar Birlikte Güçlü!

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Kadına Yönelik Şiddete Hayır Denildi  

Kadına Yönelik Şiddete Hayır Denildi

Evinde Öldüresiye Darp Edildi  

Evinde Öldüresiye Darp Edildi

Birisi Artık Sesimi Duymalı Ölüm Tehdidi Alıyorum  

Birisi Artık Sesimi Duymalı Ölüm Tehdidi Alıyorum