830 okuma Bu Kategoridesiniz : 18 Haziran 2017 Pazar 21:07

Sizce Suçlu Kim ?

Sizce Suçlu Kim ?

Son zamanlarda gerek sosyal medya gerek ulusal ve yerel basında sıklıkla okuyoruz küçük çocuklara cinsel istismar davaları , kadına şiddet vb. benzeri konular. Hatırlanacağı üzere son olarak ilimizden örnek verecek olursak komşu cinayetine kurban giden 5,5 yaşındaki Eylül Umutlu ’nun haberine sitemizde yer verilmişti.

Daha 5,5 yaşında bir melek bir cani tarafından bu dünyadan nurlar içinde ayrıldı. Akla ilk gelen soru hep şu olur peki suçlu kim ? Suçlu olan Pedofili olan oğlunu tedavi ettirmeyen baba mı ? yoksa kendisine Ölüm Meleği adı verilen Bonzai satan kişi mi ?

Örneklerle gidecek olursak “ Öldükten “2 Ay ” Sonra Talebine Yanıt Geldi ” bir haberimiz yayınlanmıştı olayı kısaca hatırlayalım isterseniz 3 Kasım 2016 tarihinde Manisa Alaşehir’de oturan Meltem ECE şiddetli geçimsizlik nedeniyle eşinden boşanmak için dava açmıştı. Dava sürecinde eşinin kendisini ölümle tehdit etmesi nedeniyle can güvenliği olmadığından koruma talep eden genç kadın adliye önünde karşılaştığı eşinin vazgeçmesi talebine olumsuz yanıt vermesi nedeniyle öldürülmüştü. Genç kadının talep ettiği koruma talebine öldükten 2 ay sonra yanıt geldi. Genç kadının öldükten sonra adresine gelen mektupta ŞÖNİM ’den koruma için randevu alabileceği yazıyordu. Burada tek sorun şu genç kadın ölümle tehdit edilmesine rağmen kendisine ne koruma veriliyor nede bunu önleyici bir tedbir alınıyor. Mahkemelerde bazı davalarda taraflar barıştırılmak istendiğini duyduğumuz bile oluyor.

Diğer bir örneğimiz ise Seda Camgöz (31) eski eşi Bülent Diler tarafından sürekli olarak rahatsız ediliyordu. Yalova ’da bir ara sokakta yürüyen Camgöz önünü kesen eski eşi tarafından canice katledilmişti. Camgöz bedenine isabet eden 20 ‘den fazla bıçak darbesi nedeniyle çok kan kaybederek sokak ortasına yığılmış çevrede yer alan esnaf yardımına koşmuş arabası ile kaçmaya çalışan cani ise polis tarafından yakalanmıştı. Hastaneye kaldırılan 2 çocuk annesi Camgöz ölmüştü. Bu olayda da yine tehdit almasına rağmen kendisinin koruma altına alınmaması bu olayın yaşanmasına neden olmuştu.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformunun 2017 yılı için yayınladığı grafiklere göre ;

Mayıs Ayında :
39 Kadın Öldürüldü
38 Çocuk İstismara Uğradı
17 Kadına Cinsel Şiddet Uygulandı

Nisan Ayında :
30 Kadın Öldürüldü
33 Çocuk İstismara Uğradı
28 Kadına Cinsel Şiddet Uygulandı

Mart Ayında :
35 Kadın Öldürüldü
63 Çocuk İstismara Uğradı
14 Kadına Cinsel Şiddet Uygulandı

Şubat Ayında :
40 Kadın Öldürüldü
14 Çocuk İstismara Uğradı
19 Kadına Cinsel Şiddet Uygulandı

Ocak Ayında :
37 Kadın Öldürüldü
34 Çocuk İstismara Uğradı
14 Kadına Cinsel Şiddet Uygulandı

Cinsel istismar davalarının çoğunluğu yada kendi ailesi yada çocuğun kaldığı yurtta meydana gelen olaylar. Hatırlanacağı üzere en son Türkiye’nin gündemine oturan Ensar Vakfı olayın 65 çocuğun kurumda cinsel istismara uğradığı ortaya çıkmasına rağmen ilgili kurum kapatılmamış veya yaz kampları açmasına herhangi bir soruşturma açılmamıştı. Türkiye’nin gündeminde haftalarca kalan Ensar Vakfı’nın olayı tam unutulmuşken bu kez aynı kuruluşa ait farklı bir yurtta aynı olayın meydana geldiği ortaya çıkmıştı.
Ülkemizde adalet sistemi her ne kadar tam anlamıyla işlemese bile sizce bu olaylarda kim suçlu ?

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Kadına Yönelik Şiddete Hayır Denildi  

Kadına Yönelik Şiddete Hayır Denildi

Evinde Öldüresiye Darp Edildi  

Evinde Öldüresiye Darp Edildi

Birisi Artık Sesimi Duymalı Ölüm Tehdidi Alıyorum  

Birisi Artık Sesimi Duymalı Ölüm Tehdidi Alıyorum