763 okuma Bu Kategoridesiniz : 10 Temmuz 2017 Pazartesi 12:36

Sosyal Medyada Tacize Geçit Yok

Sosyal Medyada Tacize Geçit Yok

Son zamanlarda sosyal ağlarda bayan kullanıcılara yönelik taciz ve tehditlerin artması üzerine “ Tacizci Veri Tabını “ oluşturuldu. Oluşturulan Twitter hesabı bayan kullanıcıların maruz kaldıkları taciz ve tehdit olaylarını ifşa ediyor.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ’nun uzun süredir gündeme getirdiği sosyal medya tacizleri konusuna bir çözüm bulunamaması nedeniyle kadınlar kendilerini rahatsız edenleri bu hesap üzerinden ifşa ederek yaşadıkları soruna bir çözüm sunulmasını talep ediyor.

Twitter üzerinden oluşturulan taciz ifşa veritabanı ile kadınlara karşı yapılan cinsel içerikli tacizlerin ifşası yapılmakta. Hesap üzerinden yapılan bazı paylaşımlara twetlleri atan kullanıcıların kendilerinin ifşa edilmesi üzerine gönderdiği tehdit ve özür mesajlarına da yer verilirken hesap oluşturulduğu ilk günden itibaren yüzlerce kişinin yapmış olduğu tacizi yayınladı.

Platform sadece Twitter üzerinde değil tüm sosyal ağlar üzerinden yapılan taciz ve tehditleri aralıksız olarak yayınlıyor.

Sosyal medya ortamının her ne kadar güvenli olduğunu düşünerek hesap ayarlarımızı gizli yapsak bile sosyal medya tacizcileri her yerde. Sosyal medya hesabının platform ile bir alakası olmadığından şuan için hesap aslında son zamanlarda giderek artan tacizlere alternetif olarak bazı kullanıcılar tarafından açılmıştır.

Haber : Recep TURAN / Genel Yayın Sorumlusu

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Dark Web’de Kaç Paraya Satılıyor?  

Dark Web’de Kaç Paraya Satılıyor?

Bir yıldır devam eden sorun çözüldü  

Bir yıldır devam eden sorun çözüldü

Online Alışverişlere Yeni Düzenlemeler Geliyor  

Online Alışverişlere Yeni Düzenlemeler Geliyor