531 okuma Bu Kategoridesiniz : 27 Haziran 2017 Salı 19:21

Bunun Adı Vatana İhanettir

Bunun Adı Vatana İhanettir

Yalova Belediyesi tarafından Doğu Sahil Bandı girişine yapılan ve içerisinde Yürüyen Köşk’ün anlatıldığı görseller yer alan panolar kendini bilmez kişilerce tahrip edildi. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman; “Kızdığım, üzüldüğüm konu yapılan hizmete zarar verilmesi değil, Atatürk’ün hatırasına yapılan saygısızlık” dedi.

Yalova Belediyesi içerisinde Çevre Abidesi Yürüyen Köşk’ün de yer aldığı Doğu Sahil Bandını yaptığı düzenlemelerle yıllardır içinde bulunduğu atıllıktan kurtarmıştı. Baştan aşağıya yenilenen ve bambaşka bir görünüme kavuşan Doğu Sahil Bandı, vatandaşlardan da yoğun ilgi görmeye başladı.

Yalova Belediyesi tarafından İDO girişine hazırlanan panolarda Yürüyen Köşk’ün hikayesi anlatılarak, o dönemde yürütme işlemi esnasında çekilen fotoğraflar sergilendi. Girişe konan ışıklı sütunda ise köşkün hikayesi anlatıldı. Daha önce yol boyunca konan tabelalara dadanan vandallar bu kez girişte bulunan sütunu hedef aldı. Işıklı levhayı parçalayan vandallar görsellerin yer aldığı tanıtım panolarına da zarar verdiler.

“Atamıza İki Kere Çok Şey Borçluyuz”

“Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ‘Yalova Benim Kentimdir’ diyerek bu kente ve bu kentin insanına olan sevgisini ortaya koymuştur” diyen Başkan Salman; “Bu ülkenin her bir yurttaşı ona çok şey borçlu ama biz Yalovalılar çok daha fazla borçluyuz. Bu kente yapmış olduklarını insanlar tam olarak bilmiyor. İnanıyorum ki bilseler bu yaptıklarından utanırlar. Bu tahribat başka bir yerde olmuş olsa belki umursanmayabilir ancak burası sıradan bir yer değil. O nedenle bu konu sineye çekilebilecek bir konu değil. Yıllardır orası atıl bir vaziyetteydi. İnsanlar belli bir saatten sonra girmeye çekiniyordu. Madde bağımlılarının mekanıydı. Bu bölgeyi baştan aşağıya temizledik, ışıklandırdık. İnsanların aileleri ile geldiği bir yer haline getirdik. Bu bölge Atamızın mirası Yürüyen Köşk’e ev sahipliği yapıyor. Burasını adına yakışır bir hale getirdik. Her iki girişini de düzenledik. Ancak ne yazık ki kendini bilmezler her zaman olduğu gibi bu kez de bu yapılanlara zarar verdiler. Bu tahribat hem yapılan hizmete hem kamunun malına hem de Atatürk’ün hatırasına yapılmış bir saldırıdır, ona saygısızlıktır. Gereğini yapacağız” dedi.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi