655 okuma Bu Kategoridesiniz : 03 Aralık 2017 Pazar 23:30

Daha Kaç Kişi Ölmesi Gerekiyor ?

Daha Kaç Kişi Ölmesi Gerekiyor ?

Daha evvel haberlerimize sık sık konu olan  Tonomi meydanında bu akşam  meydana gelen korkunç kazada karşıdan karşıya geçmeye çalışan anne kız feci şekilde hayatlarını kaybettiler.Yaşlı annesini  hastaneden evine getirirken araç altında kalan iki kadında olay yerinde can verdiler.Yalova istikametine gelen özel minibüs şoförü daha sonra polisi arayarak” ben yolda kaza yaptım.Lütfen beni buradan alın ” diyerek polise teslim oldu. Araç sürücüsü kaza mahallinden yaklaşık olarak 2 km sonrasında aracından inerek polislere teslim oldu.

Köprünün Yanlış Yerde Olduğunun Herkes Farkında

83 yaşındaki  annesi Gülsüm Öztürk ‘ü bacaklarındaki ağrılar nedeni Devlet hastanesine götüren,51 yaşındaki Sabriye Öztürk  Yalova Dörtyol Tonomi meydanındaki üst geçidi geçtikten sonra GOP mahallesindeki evlerine gitmek için  durakta indiler. Buradan üst geçide doğru ilerleyen anne kız asansör olmaması nedeniyle karşıdan karşıya yürüyerek geçmek istedi.

Anne Gülsüm Öztürk,  yoğun trafiğin olduğu yolu karşıdan karşıya geçmek isterken Şoför E.S.D (26) nin kullandığı 77 BA 896 plakalı aracın altında kalarak olay yerinde can verdiler.

Resmi Yazı Var Onay Yok

İddialara göre daha bir kaç hafta evvel peş peşe ölümlerin olduğu yerle ilgili yazışmalar yapan Yalova belediyesinin buradaki hatayı düzeltip onarım ve aydınlatma için yetki istediği ama bir türlü Karayolları ‘nın bu yetkiyi Yalova Belediyesi ‘ne vermediği ortaya çıktı. Karayolları kendi sorumluluk sahası içerisinde yer alan bu bölgede köprünün yanlış yerde ve kör cephe olduğunun bilinmesine rağmen yerinin değiştirilmesi yada bakım , onarım işlemleri için yetki vermemesinden dolayı can kayıpları yaşanmaya devam ediyor.

İsmi Var Haritada Yeri Belli Değil

Bu yoldaki durağın köprü ayağı yakınına getirilmesini istediklerini söyleyen  mahalle sakinleri,” Defalarca yetkilileri uyardık.Üst geçidin yaşlı ve engellilerinde kullanabileceği şekilde yapılmasını,Yoldan geçişleri engellemek için bariyer  ve kesin olarak aydınlatma yapılmasını istedik.Ama kimse ilgilenmedi.Yalova belediyesine Karayollarının yetki vermediğini öğrendik.Bu şehrin valisi,Milletvekilleri ne iş yapar.Daha ne kadar bu kör noktada ölüm olacak.? Yol yakınında okul var.Bu öğrencilerde bu yolu kullanıyor” dediler.Olayla ilgili soruşturma devam ederken kazayı yapan şoför E.S.D göz altına alındı.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi