549 okuma Bu Kategoridesiniz : 17 Ağustos 2017 Perşembe 00:16

Deprem Unutulmadı Ama Şehitler Unutuldu

Deprem Unutulmadı Ama Şehitler Unutuldu

Yalova deprem anıtı 17 ağustos 1999 depreminin hemen ardından yapılan ve 17 ağustos 2000 tarihinde açılışı gerçekleşen Deprem anıtı Heykeltraş Ümit Öztürk tarafından yapılmıştı.

Aradan geçen 18 yıla rağmen acıları her 17  Ağustos’da tazelenirken deprem şehitleri için yapılan anıta verilen zarar gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Vandalların sprey boya ile zarar verdiği deprem anıtı belediye tarafından her 17 Ağustos olduğu gibi bu yılda tekrar temizlenerek anma törenlerine hazır hale getirildi.

Yalova Belediyesi anıta verilen zararlar nedeniyle depremde hayatlarını kaybedenlerin ailelerinin büyük bir üzüntü yaşadıklarının ve bu durumun Yalova açısından da hiç iyi olmadığının altını çizdi. Gençlerimizin şehitlere saygılarının olmaması nedeniyle Belediye ve TOBB Yalova Şubesi tarafından gençlerin boyaması için bir pano yapılmasına rağmen anıta ve çevresine zarar verilmeye devam ediliyor.

 

Belediye Başkanı Vefa Salman bu duruma adeta isyan etti. Salman, şöyle dedi:
“Kullanmak istemediğim bir kelime ama artık literatüre de girdi; Vandalizm, Vandallar. Bunlar kimdir nedir yaşları kaçtır? Türkiye’nin her tarafında var. Hani nasıl uyuşturucu bir belaysa bu ülkenin başında bu da başka türlü bir dert ve bela.

Ne zevk alırlar anlayamıyorum. İnanın senede burası 8-10 sefer temizleniyor. 8-10 defa yazılan yazılar temizleniyor, üstü örtünüyor, ortadan kaldırılıyor ama bitmiyor. Sadece burası da değil. Doğu sahilinde Yürüyen Köşk yolunu yaptık. Atatürk’ün Yalova’ya geliş yıl dönümünü kutlayacağız. Haftada bir orada da ya bir çizik atmışlar ya bir şeyler yazmışlar. Ben ve mesai arkadaşlarım verilen bu zararları tamir etmekten bıktık sadece anıta değil tüm Yalova’ya zarar veriyorlar.Bu doğru değil. ” açıklamasını yaptı.

Sponsor Alanı

Etiketler: , , ,

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi