572 okuma Bu Kategoridesiniz : 13 Ağustos 2017 Pazar 19:16

Fazla Uzak Değil Burası Şehrin Merkezi

Fazla Uzak Değil Burası Şehrin Merkezi

Yalova güzellikleri  , doğası , turizm ve yeşilliği ile ön plana çıkması gereken kentlerimizden bir tanesidir. Yalova’da çeşitli kurumlar sürekli olarak Yalova’nın turizm potansiyelinin ortaya çıkarılarak turistlerin cazibe merkezi haline gelmesi gerektiğini ifade ederken kimse çıkıp bu kokular nereden geliyor diye bir inceleme yapmıyor.

Kentin çeşitli noklarında oluşan kötü kokuların en büyük kaynaklarından bir tanesi şehrin merkezinde bulunan ve tüm Yalova’nın gün boyunca ziyaret ettiği ailesi ile oturduğu en hareketli yerlerden biri olan Yalova Balıkçılar Barınağı’nın bulunduğu alan zaman zaman kokudan durulamayacak bir hal alıyor. Barınak boyunca yaptığımız gezintide manzara  yeşili , doğası ve güzellikleri ile anılan bir ile yakışmayacak bir durumda.

Barınağın içinde bulunduğu durum ile ilgili edindiğimiz bilgilere göre barınağın her iki tarafından mevcut olan akıntı kanallarının tıkanması ve temizliğinin yapılmaması nedeniyle denizde giden çöpler dalga ve akıntıların etkisi ile barınağın iç kesimlerine dolmakta ve kötü kokular oluşmasına neden olmaktadır. Yalova’da  oluşan bu manzaranın haricinde mültecilerin denetimsiz ve gelişi güzel kentin çeşitli bölgelerinde ağaçların altında yaptıkları piknik sonrasında çöplerini ortada bırakması ve çevreye verdikleri zararda bunlardan bir tanesi olarak gösterilebilir.

Yalova’daki siyasilerin veya bu konuda yetkili olan kurum yada kuruluşların bir an önce cennet şehrimizin bu pislikten temizlenerek bu kokunun ortadan kaldırılması konusunda harekete geçmesi gerektiğini düşünüyoruz. Yalova doğası ve yeşili ile ünlü olan bir şehir ama yakında çöpü ile meşhur olacaktır.

 

Haber / Foto : Hamit AKGÜN

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi