562 okuma Bu Kategoridesiniz : 14 Haziran 2017 Çarşamba 00:47

Görüntüler 1 Yıl Öncesine Ait

Görüntüler 1 Yıl Öncesine Ait

Yalova Belediye Başkanı Vefa SALMAN sosyal medyada ve bazı haber sitelerinde bugün yayınlanan ” Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ” başlıklı yayınlanan paylaşımlarda ve görüntülerle ilgili Yalova Belediye Başkanı Veteriner Hekim Vefa SALMAN açıklamalarda bulundu.

Başkan SALMAN , göreve geldiğimiz günden bu yana tek hedefimiz Yalova halkına hizmet ve Yalova’ya hizmet bunu bize çok görenler kendi istedikleri siyasi odakların seçimleri kazanamaması üzerine karalama kampanyası başlatmış olup asılsız ve mesnetsiz haber politikaları ile belediyemizi , çalışma arkadaşlarımızı ve şahsımı hedef haline getirmiştir.

GÖRÜNTÜLER 1 YIL ÖNCESİNE AİT

Yalova Belediyesi olarak sosyal medyada dolaşan video ile ilgili olarak bu görüntüler geçen yıl yani 2016 yılında çekilmiştir. İlgili videoyu çeken A.Ş. isimli personel kurum kimliğine yakınmayan hareketlerinden dolayı birimimiz ile olan ilişiği kesilmiştir.İlgili personel hangi amaçla neden yaptığı bilinmezken yerel medya organları kasıtlı olarak ” 1 yıl sonra ” yeniden paylaşılan bu videoları sanki bugün olmuş gibi ulusal haber ajanslarına servis etmekten geri çekinmeyen ” çamur at izi kalsın mantığı ” ile yürütülen haber politikaları ile bir yere varılmaz. Hayvanların tamamı mahkeme kararı ile ötenazi yapılmıştır.

Şahsım olarak bir veterinerim aynı zamanda bir belediye başkanı, yeri geldiğinde personellerden habersizce veteriner işlerini ziyaret ederek hayvanları seviyor yeri geliyor onların tedavilerini kendi ellerim ile yapıyorum iyileşme süreçlerini yakından takip ediyorum. Yerel basında asılsız ve mesnetsizce yapılan haberlerin takdirini sevgili Yalova halkına bırakıyorum.

Başkan SALMAN, açıklamasında şu cümlelere yer verdi;

“Belediyemiz Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde çalışmakta olan A.Ş. isimli personelimiz, Veteriner İşleri Müdürlüğümüzde yüz kızartıcı suçlar işlediğinden dolayı işten çıkartılmıştır. Bu personelimizin işlediği suçlar diğer personellerimizce tespit edilmiş olup, işletmedeki tüm çalışanların ifadeleri doğrultusunda gerekli tutanaklar tutulmuştur. Bu eski çalışanımızın daha önceden işlemiş olduğu suç nedeniyle cezası bulunduğundan Veteriner Müdürlüğü’nde çalışan arkadaşlarımız iyi niyet gösterip durumu adli mercilere bildirmeden iş akdine son vermiştir.  Ancak arkadaşlarımızın göstermiş olduğu iyi niyete karşılık A.Ş., geçtiğimiz yıllarda kentimizde yaşanan hayvan zehirlenmeleri nedeniyle müdürlüğümüze getirilen hayvanları videoya kayıt ederek videoları sanki yeni olmuş gibi ve müdürlüğümüzde yapılıyormuş gibi basın kuruluşlarıyla paylaşmıştır. Veteriner hekim kimliğine sahip olan ve bu kimliğe sahip tek İl Belediye Başkanı olan bir kişi olarak böyle bir şeye göz yummam asla söz konusu değildir. Kendisine karşı gösterilen iyi niyete art niyetle cevap veren eski personelimizin amacı sadece yapmış olduğu yüz kızartıcı suçlar nedeniyle işten çıkartıldığı için belediyemizi karalamak ve zarar vermektir. Göreve geldiğim ilk günden beri Veteriner İşleri Müdürlüğümüz daime çıtayı yükseltmiştir. Bu yenilemeler kapsamında Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ve Rehabilitasyon Merkezi yepyeni bir görünüme kavuşmuştur. Sadece Yalova Belediyesi’nde olan hayvan ambulansı ‘Haybulans’ hizmete girmiştir. Yine belediyemizde hayvan severlerin ve bakanlığın katkılarıyla röntgen cihazı hizmet vermeye başlamıştır. Hijyenik şartlarda can dostlarımıza bakım ve tedavi hizmeti verilmekte olup gerektiğinde müdürlüğümüz bünyesinde cerrahi işlemlerde yapılmaktadır. Bizler can dostlarımıza bu kadar değer verirken maksadı belli haberlerin yapılıyor olması beni derinden üzmektedir. Yalova’da ki tüm hayvan severlerin benim ve ekibimin bu konuda ne kadar hassas olduğunu yakından bildiklerine eminim. Bugün hayvan severlerce takdir edilen tüm çalışmalarımızı kentimizde aralıksız olarak vermeye devam edeceğimizi de kamuoyuna saygılarımla bildiririm.”


 

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi