501 okuma Bu Kategoridesiniz : 01 Şubat 2017 Çarşamba 20:31

Her Gece Aynı Sorunu Yaşıyoruz

Her Gece Aynı Sorunu Yaşıyoruz

Fatih Caddesi İmar Sokak’ta oturun vatandaşlar apartmanların giriş kapılarının önüne park edilen ve giriş çıkışı engelleyen araçlar yüzünden dertli. Apartman sakinleri araçların giriş kapısına park edilmemesi için uyarı levhaları koymalarına rağmen araç sahipleri yasak olan noktaya park yapmaya devam ediyor.

Sokakta oturan çoğu vatandaş ” hastamız var  ambulans çağırdığımızda bu sefer şoförü bulma derdine düşüyoruz ” diyor. Sokakta oturan vatandaşlardan Nazan KORKUT kendisinin ve kızının şeker hastası olması nedeniyle zaman zaman acil durum nedeniyle hastaneye gitmek zorunda kaldıklarını yasak olmasına rağmen aparman girişine yapılan park nedeniyle 112 ekipleri eve girişte sorun yaşadıkların kaybettikleri her bir saniyenin çocuğunun hayatına neden  olabileceğini ifade ederken her gece polis çağırıp araçları çektirmek yerine bilinçli bir şekilde davranılsa ve yolun boş olan tarafına park yapılsa herhangi bir sorun olmayacağını ifade etti.

HER SANİYE ÇOK ÖNEMLİ

Korkut  ” Apartmanımızda birçok yaşlı insan bulunuyor bunların bazıları kalp , şeker ve benzere hastalıkları mevcut bu insanlar için acil müdahalede geçiken her bir saniye onları hayattan koparmaya neden olacak kadar kritik bir durum iken insanlar yapılan uyarıları göz ardı ederek yasak denilen yerlere park yapıyor bizde apartman sakinleri olarak en doğal hakkımız gereği polislerden araçları kaldırmalarını istiyoruz.

Bizim tek istediğimiz apartman girişinde yer alan uyarıda yazdığı şekilde  kapı önüne park yapılmasın bu uyarı levhaları apartman önüne boş yere bırakılmadı. KORKUT park yapan sürücüleri şikayet ettiğimizde ceza kesiliyor ve araç parka gidiyor bunun yerine araç sahibi daha uygun park etse bunlar yaşanmaz. ”  açıklamasını yaptı.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Katar Kraliyet Ailesine Yalova’da Lüks Konut  

Katar Kraliyet Ailesine Yalova’da Lüks Konut

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi

Jandarma’dan Kumarhane Baskını  

Jandarma’dan Kumarhane Baskını