539 okuma Bu Kategoridesiniz : 12 Mart 2017 Pazar 15:42

İSTİKLAL MARŞI TÜRK MİLLETİ’NİN DİRİLİŞ DESTANIDIR

İSTİKLAL MARŞI TÜRK MİLLETİ’NİN DİRİLİŞ DESTANIDIR
Başkan Silpagar’dan İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Mesajı
Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve M. Akif Ersoy’u anma günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, İstiklal Marşı’nın Türk milletinin diriliş destanı olduğunu söyledi.
12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilen İstiklal Marşı’nın kabulünün 95. yıldönümünü kutlayan ve Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’u anan Başkan Silpagar, İstiklal Marşımızın, bu milletin Kurtuluş Savaşında yazdığı destanın satırlara dökülmüş halini yansıttığını vurguladı.

Başkan Silpagar yayınladığı mesajında, “Tarihe geçen Kurtuluş Savaşı’nda vatan toprakları işgal altındayken milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un kaleme aldığı İstiklal Marşımız, milli mücadele ruhunu ve Türk Milleti’nin vatan sevgisini en güzel biçimde yansıtmaktadır. İstiklal Marşımız, Kurtuluş Savaşı yıllarında yaşanan zorlukların ve inancın sembolüdür. İstiklal Marşımız, aziz milletimizin bağımsızlık ve özgürlük savaşını ölümsüzleştiren, her mısrasıyla milletin ortak duygu dünyasına seslenen eşsiz bir eserdir, aziz Türk milletimizin diriliş destanıdır.
İstiklal Marşımızın kabulünün 95. yıldönümünü kutlar, milli şairimizi saygıyla anıyorum” ifadelerine yer verdi.
Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi