592 okuma Bu Kategoridesiniz : 25 Şubat 2017 Cumartesi 18:07

KORSAN TAŞIMACILIĞA GEÇİT VERİLMEYECEK

KORSAN TAŞIMACILIĞA GEÇİT VERİLMEYECEK

Yalova Belediyesi korsan adı verilen kayıtsız taşımacılık yapanlara karşı mücadeleye uygulamalı olarak devam ediyor. Yalova Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri ile trafik polislerinin ortaklaşa gerçekleştirdiği operasyonda 2 araca yasal işlem uygulandı.

Şehit Ömer Faydalı Caddesi üzerinde yapılan denetimlerde kayıtsız taşımacılık yapanları tespit eden Yalova Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, araçlara yaptırım uyguladı. Gerekli izinleri almadıkları için yasal işlem uygulanan araçlar bağlanarak yediemin otoparkına çekildi.

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, “Servis İşletmecileri Odası ve ekmeğini bu işin yasal prosedürlerini yerine getirerek yapan esnafımızla sık sık bir araya geliyoruz. Korsan diye tabir ettiğimiz gayri yasal çalışan araçların trafikten men edilmesi konusunda hepimizin fikir birliği var. Biz Belediye Meclisi’nin aldığı karar doğrultusunda üzerimize düşen görevi yerine getiriyoruz ve getirmeye devam edeceğiz. Gerekli izinleri almadan taşımacılık yapan araçlara işlem yapılacağı hususunda konunun muhataplarına daha önceden bilgilendirmiştik. İzinleri almaları hususunda zamanda tanıdık. Ancak bu karara uymayan firmalar ve araçlar halen taşımacılık yapmaya devam ediyor. Tüm yükümlülüklerini yerine getiren, para ödeyip çalışma ruhsatı alan, servis plakası taktıran, güzergah izin belgesi alan esnafımızın hakkını sonuna kadar korumak bizim görevimizdir. Hakkınızı asla yedirtmeyeceğiz” dedi.

Sponsor Alanı

Etiketler: , ,

 benzer haberler

Katar Kraliyet Ailesine Yalova’da Lüks Konut  

Katar Kraliyet Ailesine Yalova’da Lüks Konut

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi

Jandarma’dan Kumarhane Baskını  

Jandarma’dan Kumarhane Baskını