609 okuma Bu Kategoridesiniz : 04 Temmuz 2017 Salı 11:38

Koru’yu Sel Bastı , Herşey Yerle Bir Oldu

Koru’yu Sel Bastı , Herşey Yerle Bir Oldu

Yalova’da dün gece etkili olan sağnak yağış sonrasında dere yatağı taştı. Koru beldesinde etkili olan aşırı yağışlar dere yatağını taşırdı, beldeye ulaşım kapandı. Bölgede bulunan sera ve evlerde büyük maddi hasar meydana geldi.

Yalova’nın Çınarcık ilçesine bağlı Koru beldesinde seralık alanda içerisinde bulunan Koru deresi Yalova’da etkili olan ve gece boyu yağan yağmur sonucu taştı. Dere yatağının taşmanın etkisiyle beldede bulunan 100’e yakın sera ve 30’u aşkın ev sular altında kaldı. Sular altında kalan seralarda bulunan ve pazara çıkmak için gün bekleyen mahsul heba oldu.

Evlerin bahçelerinde bağlı bulunan köpekler ve kümeslerde bulunan hayvanlarda telef olurken , sel sonucu birçok araç sürüklenerek zarar gördü. Seralarda yer alan çiçekler ve sebze-meyvelerde büyük hasar gördü  maddi hasarın boyutları konusunda net bilgi henüz mevcut değil.

Evlerin birinci katlarını su basan yerlerde bulunan vatandaşlar Yalova AFAD ekipleri tarafından tahliye edilirken, bölgede yaşanan sel felaketinde can kaybı yaşanmadı. Yalova valiliğinin olaya müdahale etmesi ile çok sayıda ekip dere yatağını açarak selin daha fazla büyümesini engellemeye çalışırken, sel bölgesine gelen Yalova Valisi Tuğba Yılmaz çevrede incelemede bulundu. Vali Tuğba Yılmaz yaptığı açıklamasında, “Bu bölgeye iki yılda düşen yağış miktarı bir günde düştü. Bu durumda dere yatağı kapasitesinin üstüne çıkarak taştı. Ekipler en kısa sürede tıkanan dere yatağını açarak sel sularının beldeden gitmesini sağlayacak” diye konuştu.

bölgede incelemeler devam ediyor.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi