573 okuma Bu Kategoridesiniz : 19 Ocak 2017 Perşembe 16:01

ÖLÇÜ AYAR MEMURLUĞU GÖREV VE YETKİLERİ DEĞİŞTİ

ÖLÇÜ AYAR MEMURLUĞU GÖREV VE YETKİLERİ DEĞİŞTİ

30 Aralık 2016 tarihli 29934 sayılı resmi gazete ile yürürlüğe giren tartı aletleri muayene yönetmeliğinde değişiklik yapılarak Yalova Belediyesi bünyesinde bulunan ölçü ve ayar memurluğu görev ve yetkileri değişti. Yeni düzenleme kapsamında elektronik terazilerin muayene ve damgalama işlemleri Yetkili Muayene Servislerine (YMS) devredildi.

Bu kapsamda Yalova’daki esnaflarımızın kullandığı elektronik terazilerin muayene ve damgalama işlemleri de bundan böyle YMS’ler tarafından yapılacak. Kentimiz ili sınırları içerisinde bakanlık tarafından yetkilendirilmiş YMS bulunmadığı için esnafa uyarıda bulunan yetkililer; “Esnaflarımızın mağdur olmamaları amacıyla 02 Ocak – 28 Şubat tarihleri arasında yapılması gereken muayeneler için sınır illerdeki servislere başvurmaları gerekiyor” dediler.

Yalova Belediyesi’nde muayene ve damgalama işlemi yaptırılacak

Pazarcı esnafının da 2 Ocak – 28 Şubat tarihleri arasında aynı işlem yaptırmak zorunda olduğunu belirten yetkililer, yeni düzenleme kapsamında pazarcı esnafının elektronik ve mekanik III. ve IV. sınıf terazileri ile mekanik terazi kullanan diğer esnafların terazilerini Yalova Belediyesi ölçü ve ayar memurluğuna başvurarak muayene ve damgalama işlerini yaptırabileceklerini söylediler.

Sponsor Alanı

Etiketler: ,

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi