566 okuma Bu Kategoridesiniz : 29 Mart 2017 Çarşamba 10:53

REGAİB KANDİLİNİN HAYIRLARA VESİLE OLMASINI DİLERİM

REGAİB KANDİLİNİN HAYIRLARA VESİLE OLMASINI DİLERİM

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Regaib Kandili dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Salman; Regaib Kandilinin tüm İslam Âlemine ve insanlığa barış ve huzur getirmesini temennisinde bulunarak şunları dile getirdi;

““Rahmet ve merhamet kapılarının açıldığı, manevi duyguların en üst seviyede yaşandığı bir kandil gününe daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Mübarek üç ayların müjdeleyicisi olan Regaib, herhangi bir şeyi istemek, arzu duymak, meyletmek, bu emeller doğrultusunda çaba sarf etmek demektir. Manevi dünyamızda kandiller, bayramlar bizim müstesna günlerimizdir. Bu özel günler bizlere manevi duygularımızı daha fazla yaşama imkanı vermektedir. Bu müstesna günlerin dostluğun, kardeşliğin, birliğin, beraberliğin, dayanışmanın ve paylaşmanın perçinlenmesine vesile olması en büyük arzumuz. Üç ayların müjdecisi bu mübarek günde ibadetimizi yaparken varsa kırgınlıklara mutlaka son vermeliyiz. Dinimizin sevgi ve hoşgörü dini olduğunu hiçbir zaman aklımızdan çıkartmayalım.

Regaib Kandilinin hoşgörü ortamının kurulmasına, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, İslam coğrafyasında yaşanan savaşların son bulmasına, Dünyada mutlak barışın hakim olmasına vesile olması dileğiyle, başta değerli hemşehrilerim olmak üzere tüm İslam Âleminin kandilini kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.”

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi