519 okuma Bu Kategoridesiniz : 23 Mart 2017 Perşembe 10:10

ŞEHİTLİĞE YÜRÜYEN KÖŞK TOPRAĞI

ŞEHİTLİĞE YÜRÜYEN KÖŞK TOPRAĞI

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin bu yıl 11.sini organize ettiği Ulusal Çağdaş Gençlik Çanakkale Abide Buluşması 25 Mart Cumartesi günü gerçekleşecek. Yürüyen Köşk’te Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Yalova Şubesi üyeleri ile bir araya gelen Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, şehitliğe konmak üzere Yalova’dan gönderilecek toprağı köşkün bahçesinden alarak dernek üyelerine teslim etti.

1600 genç 25 Mart Cumartesi günü Çanakkale’de buluşacak. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin 81 ilde bulunan 107 şubesine üye gençler Çanakkale’de şehitlikleri ziyaret edecek. 11. kez yapılacak olan Ulusal Çağdaş Gençlik Çanakkale Abide Buluşması’nda her kentten götürülen topraklar şehitliklere konacak. Çanakkale’ye gönderilecek olan toprağın daha da anlamlı olması amacıyla Yürüyen Köşk’ün bahçesi seçildi. Toprağı bizzat Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman alarak Yalova Gençlik Kolaylaştırıcısı Tahir Yazıcı’ya teslim etti. Yazıcı alınan toprağın şehitliklere ve Türkan Saylan anısına dikilecek olan çınar ağacının dibine konacağını belirtti.

“Her Türk Genci Çanakkale’yi Görmeli”

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği üyelerine hayırlı yolculuklar dileyen Başkan Salman; “Türk tarihine altın harflerle kazınan Çanakkale Zaferi’nin ölümsüz kahramanlarının üzerine o zaferin mimarı Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çevre abidesi Yürüyen Köşk’ünün bahçesinden toprak göndermenin daha anlamlı olacağını düşündük. Her Türk Genci geçmişini çok iyi anlaması amacıyla mutlaka Çanakkale’ye gitmeli. O ruhu hissetmeli, yaşamalı. Bu vesileyle aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum” diye konuştu.

Yürüyen Köşk bahçesinden alınan toprağı Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Yalova Şubesi Başkanı Ayşen Saraç, Gençlik Kolaylaştırıcısı Tahir Yazıcı ve Gençlik Üyesi Şeyma Toğan Çanakkale’ye götürecek.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi