540 okuma Bu Kategoridesiniz : 01 Haziran 2017 Perşembe 13:11

Yalova ‘da 5 Yaşında Kız Çocuğu Ölü Bulundu

Yalova ‘da 5 Yaşında Kız Çocuğu Ölü Bulundu

Yalova’nın Çınarcık ilçesi Koru beldesi Atakent Mahallesi’ndeki kalıcı konutların önünde bulunan çocuk parkından dün öğle saatlerinde kaçırılan 5 yaşındaki Eylül U. adlı kızı Bonzai bağımlısı M.Ş.A adlı şahsın çocuk parkından kaçırdıktan sonra tecavüz edip öldürdüğü iddia edildi.

Edinilen bilgiye göre, Çınarcık ilçesi Koru Beldesi Atakent Mahallesinde ikamet eden 5 yaşındaki Eylül U. isimli kız çocuğu, öğle saatlerinde evlerinin yan tarafında bulunan çocuk parkına oynamaya gitti. Çocuk parkında arkaşları ile oynayan küçük kızın annesi kısa bir süre sonra çocuğunu kontrol etmek için parka gittiğinde kızını bulamadı. Anne ve yakınları tüm aramalara rağmen çocuk bulunamayınca durum Yalova Jandarma ekiplerine bildirildi. Ardından çocuğun bulunması amacıyla Jandarma ve AFAD tarafından arama çalışması başlatıldı.

AFAD ve Jandarma ekipleri konut çevresinde , boş metruk binalarda ve inşaatlarda sabaha kadar aramaları sürdürdü. Jandarma ve AFAD’ın ortak yürüttüğü arama çalışmalarında acı haber ise bu sabah 09.00 sularında geldi. Jandarma ekipleri Koru beldesi Kırlangıç Sitesi mevkiindeki metruk bir binada talihsiz kızın bir valiz içerisine konmuş cansız bedenini buldu. Jandarma ekipleri yaptıkları incelemelerde bölgede en son kızın yakınında görülen bonzai bağımlısı M.Ş.A adlı şahsın peşine düşen jandarma ekipleri kısa süre içerisinde şahsı Koru Beldesi ‘ndeki konutlar bölgesindeki evinde kıs kıvrak yakaladı.

Olayı öğrenen yakınları ise talihsiz çocuğun öldürüldüğü binanın çevresine gelerek ağıtlar yaktılar. Küçük kızın cesedi Cumhuriyet savcısı ve olay yeri polisinin incelemesinin ardından önce Yalova Devlet Hastanesi morguna buradan da otopsi işlemleri için Bursa Adli Tıp Kurumu Morgu’na gönderildi.

Öldürülen çocukla ilgili tecavüz şüphesi üzerinde de duruluyor.Olay sonrasında çocuğu öldürdüğü iddia edilen M.Ş.A’nın evini basan yakınları ise jandarma tarafından güçlükle durdurulabildi.

Koru beldesi Atakent Mahallesi’ne gelen cenaze aracını gören annesi Ayser U. ağıtlar yakarak gözyaşı döktü. Tabuta sarılıp dakikalarca gözyaşı döken anne Ayser U. yakınları tarafından tabuttan güçlükle uzaklaştırılabildi. Minik bir tabutun içerisinde musalla taşına yatırılan küçük kızın cenazesi esnasında babası Muhittin U. ise fenalaştı. Çınarcık Kaymakamı Abdullah Çiftçi’nin de katıldığı cenaze yüzlerce vatandaşın katılımı ile Atakent Camisinde kılınan cenaze namazı ile son yolculuğuna uğurlanan küçük Eylül, dualarla Koru belde mezarlığında toprağa verildi.

 

Zanlı çıkarıldığı mahkeme tarafından Kandırda Cezaevine gönderildi.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi