705 okuma Bu Kategoridesiniz : 29 Kasım 2017 Çarşamba 18:52

YALOVA’NIN GÜNDEMİ GÜÇ BİRLİĞİNDE DEĞERLENDİRİLDİ

YALOVA’NIN GÜNDEMİ GÜÇ BİRLİĞİNDE DEĞERLENDİRİLDİ

Yalova Güç Birliği Derneği Başkanı İlhami Başkan ; söyleşinin açılış konuşmasında “Yalova’mızın gündemindeki yer alan konuların değerlendirilmesi amacıyla düzenlenen söyleşimize katılım gösteren Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Kent  Konseyi Başkanı İsmail Mutlu, Konya Der Başkanı Ahmet Buhari ve Uğur Daban , Bayburtlular Dernek Başkanı Savaş Öztürk, Giresunlular Dernek Başkanı İbrahim Aslan, Sivaslılar Dernek Başkanı Ahmet Çetin Gürlek, Karadenizliler Dernek Başkanı Metin Bahadır, Iğdır Dernek yöneticileri Rahim Aydın ve Hüseyin Uygunun onurlandırdığını” ifade etti.

Yalova Güç Birliği Derneğinin konuğu olan Belediye Başkanı Vefa Salman; Yalova gündemindeki güncel konulara deyindi. İlk olarak Yalova Belediye Meclisine taşınan ve imar komisyonunda görüşülerek meclise sunula raporun mecliste gerginliğe sebep olduğunu; Yalova’daki üç derenin imar alanın içinde kalmakta olan bölümlerinin ıslah çalışmalarının DSİ tarafından yapılmayacağının ifade edildiğini ; ve bu çalışmanın 20 milyon tl’lik ödeneğe ihtiyaç olduğunu ve bu ödeneğin bedelinin Yalova Belediyesince yapılmasının ve masraflarının bedelinin dereye cephe hak sahiplerinden toplanması konusunun meclisçe ret edildiğinin vatandaşlarımızda mağduriyete sebep olduğunu ve; bu konuda ak parti grubunun olumsuz tavrından kaynaklandığını söyledi.

Halkımızı muzdarip ettiler. Oysaki dayanışma içerisinde hareket edilmesi ve buradaki vatandaşlarımızın önünün açılması gerekirdi. Ayrıca 9 adet imar konusunun Aralık Meclisine bırakıldığını ve sonuç itibarıyla Kasım Meclis döneminde işlerin iyi yürümediğini ifade etti. Bir başka gündemdeki konu ise Yalova sahil kesiminde bulunan 20 esnafa ait iş yerlerinin Belediye tarafından işgaliye alınmak suretiyle kiralanması ile ilgili geçmiş dönemlerde konunun yönetmeliğe bağlanmaması nedeniyle yaşana sorunun çözüme kavuşturmak istediğini ; ancak  konuyu Aralık meclisine attılar. Ben Belediye Başkanı olarak görevimi yaptım yapıyorum. Bu konu ile ilgili yönetmelik hazırlayan Belediyelerden örneklerin getirttirdim. Ben Yalova’daki esnaflarımızın mağdur olmaması için elimden gelen gayreti gösterdim, gösteriyorum dedi.

Yalova Belediyesinin sosyal sorumluluk projesi kapsamında yürütülen sosyal projelerinde ve mezarlık hizmetleri uygulamalarında anketlerde Yalova halkındaki yüzde doksan sekiz memnuniyet bizleri yaptığımız işlerin doğru olduğunu göstermektedir. Göreve başladığımızdan beri eski mezarlığı elden geçirerek, yıllardan beri onarımları yapılmayan mezar parsellerinin onarımlarının ve temizliklerinin yaptıklarını , ziyaret kolaylığı için mezarlığa golf aracı koyduklarını , mezarlıkta kadrolu imam tahsis edildiğini, yeni cenaze araçları alındığını , yeni gasil hane yapıldığını , gasil’hanenin kadın ve erkek olarak ayrıldığını ve bütün defin işlerinin ücretsiz yapıldığını ifade etti , okumalara imamların gönderildiğini , cenaze defin sırasında yiyecek içecek hizmetin sunulması ile yeni taziye evlerinin yapılması ve en nihayet yeni paşa kent mezarlığının hizmete sokularak her türlü fiziki tesis ve şartların en üst seviyeye çıkarıldığını ifade etti . İnsanların en acılı olduğu anlarda hep yanında olduk, bundan sonrada olmaya devam edeceğiz dedi.

Daha sonra söyleşide hemşeri dernekleriyle soru cevap bölümüne geçilerek soruları cevaplayan Başkan Salman Yalova’daki sorunların çözümüne yönelik bilgilendirme yaptı.

Yalova Güç Birliği Derneği Başkanı İlhami Başkan Söyleşinin sonunda katılımcılara teşekkür ederek bundan sonraki süreçte Yalova’daki hemşeri ve sivil toplum örgütlerinin düşüncelerine, görüş ve önerilerine daha fazla değer ve önem verilmesi hususunu dile getirerek toplantı sona erdi.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi