558 okuma Bu Kategoridesiniz : 02 Nisan 2017 Pazar 13:00

Yazı Beğeni Topluyor

Yazı Beğeni Topluyor

Yalova Belediyesi tarafından köprülü kavşak altı ve çevresinde yapılan peyzaj düzenlemeleri son aşamaya geldi. Köprü ayakları yapılan dikey bahçeler ile kent girişi yemyeşil bir görünüme bürünürken, Kocaeli ve Bursa’dan kentimize gelen misafirler için bitkilerle YALOVA yazıldı.

Baharın gelmesiyle birlikte Yalova Belediyesi tarafından kent genelinde peyzaj çalışmalarına ağırlık verildi. Yalova’nın yeşiline yeşil katmak amacıyla köprülü kavşak altında ve çevresinde yapılan peyzaj düzenlemeleri de son aşamaya geldi. Çalışmaları yerinde inceleyen Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Kocaeli ve Bursa’dan kentimize gelen misafirlerimizi karşılayan yeşil bitkilerle yazılmış YALOVA yazısı önünde objektiflere poz verdi. Kalp işareti yaparak fotoğraf çektiren Başkan Salman, Yalova’ya olan aşkını objektiflere böyle yansıttı.

Salman: “Kentimizin Dokusuna Katkı Sağlayacak Çalışmalar Yapmaya Devam Edeceğiz”

“Kentimizi anlattığım her platformda üzerine basa basa vurguladığım konulardan bir tanesi şehrimizin %59’unun ormana sahip olmasıdır” diyen Belediye Başkanı Vefa Salman; “Bu özelliğimizi kentimize gelen misafirlerimize göstermek için kent girişi başta olmak üzere kent genelinde peyzaj çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Kent genelinde bulduğumuz her alanın betonlaşması yerine yeşillendirilmesine gayret ediyoruz. Yalova, yeşille mavinin iç içe olduğu cennet bir kent. Bizler de çalışmalarımızı kentimizin dokusunu bozmadan hatta bu dokuya katkı sağlayacak ilaveler yaparak sürdürüyoruz” dedi.

Metal Yerine Bitki

Kentlerin girişlerine metal tabelalar ile yazılmakta olan isimler konusunda kentimizde farklı bir uygulama yapıldı. “Yalova’nın imajına böylesi daha uygun oldu” diyen Başkan Salman; “Yeşille özdeşlemiş olan bir şehre bitkilerden yazılmış YALOVA isminin daha çok yakışacağını düşündük. Karayolları tabelalarının haricinde Kocaeli’nden ve Bursa’dan kentimize gelen misafirlerimiz için peyzaj çalışması yaptığımız yeşil alan içerisine bitkilerle YALOVA yazdık. Böylelikle kentimizin dokusuna daha uygun bir çalışma yapmış olduk” diye konuştu .

Sponsor Alanı

 benzer haberler

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ  

ÇINARCIK’TA FIRINLAR DENETLEDİ

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA  

BELEDİYEDEN KALDIRIM İŞGALİNE YÖNELİK ÇALIŞMA

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi  

Yol Çöktü Çöp Kamyonu İçine Girdi