647 okuma Bu Kategoridesiniz : 10 Ocak 2017 Salı 15:17

ÇİFTLİKKÖY’DE SOKAK HAYVANLARI GÜVEN ALTINDA

ÇİFTLİKKÖY’DE SOKAK HAYVANLARI GÜVEN ALTINDA

2016 yılında Çiftlikköy Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ne 505 sokak hayvanı gelirken, 380 sokak hayvanının aşılama, 372 sokak hayvanının kısırlaştırma işlemleri gerçekleştirildi

Çiftlikköy Belediyesi bünyesindeki Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nde ilçe bulunan bakıma ihtiyaç duyan kedi ve köpekler için hummalı bir çalışma yürütülüyor. 2016 yılında Çiftlikköy Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ne 505 sokak hayvanı gelirken, 380 sokak hayvanının aşılama, 372 sokak hayvanının kısırlaştırma işlemleri gerçekleştirildi. Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, geçtiğimiz yıl yenilenen kulübelerle birlikte barınağın yeni bir yüz kazandığını dile getirerek, her zaman olduğu gibi sokak hayvanlarına gereken önemi vermeye devam edeceklerini vurguladı.

SİLPAGAR, “UZMANLARIMIZ HASSASİYETLE ÇALIŞIYOR”

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, “Çiftlikköy Belediyesi olarak sokak hayvanlarının bakımı, rehabilitasyonu ve diğer işlemler için konusunda uzman ekibimiz hassasiyetle çalışıyor. Halkımızın da gösterdiği duyarlılık bizleri memnun ediyor. Elimizden gelen hizmetin en iyisini yapmaya her zaman devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

2016’DA 505 SOKAK HAYVANI MERKEZE GELDİ

2016 yılı içinde Çiftlikköy Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ne gelen toplam hayvan sayısı 505 olurken, kısırlaştırılan hayvan sayısı 372, aşılanan hayvan sayısı 380, işaretlenen hayvan sayısı 372, sahiplendirilen hayvan sayısı 24, sahipli müdahale edilen hayvan sayısı 7 ve alındığı bölgeye bırakılan 417 olarak gerçekleşti. Rehabilitasyon merkezinde köpekler için 15 barınak, kediler için ise 6 kedi evi bulunuyor. Yaklaşık 2 dönümlük arazide kurulu olan barınağa Çiftlikköy Belediyesi’nin 444 89 12 no’lu çağrı merkezi hattından ulaşılabiliyor.

Sokak Hayvanları Rehabiltasyon Merkezi Veteriner Hekimi Elif Gümüşalan, yavru ve yetişkin köpeklerin ayrı bölümlerde barındığı merkezde rehabilitasyonu tamamlanan sokak hayvanlarının alındığı bölgeye geri bırakıldığını ifade ederek, “İlçemizde sokak hayvanlarına kuduz aşısı, kısırlaştırma ve çip uygulaması gerçekleştiriyoruz. Yaralı ve hastalıklı köpek ve kedilere bakıyoruz” diye bilgi verdi.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Exxen’de hangi içeriklerin yer alacağı ortaya çıktı  

Exxen’de hangi içeriklerin yer alacağı ortaya çıktı

Subaşı’nda Sefer Saatlerinde Değişim  

Subaşı’nda Sefer Saatlerinde Değişim

Vatandaşımız Bu Noktalara Sahip Çıksın  

Vatandaşımız Bu Noktalara Sahip Çıksın