771 okuma Bu Kategoridesiniz : 19 Nisan 2017 Çarşamba 15:20

Mukaddes topraklara gittiler

Mukaddes topraklara gittiler

Yalova Müftülüğü tarafından gerçekleştirilen 14 günlük umre ziyareti için kutsal topraklara gidecek olan vatandaşlar dualarla uğurlandılar. Kutsal topraklara gidecek olan hacı adayları aileleri ile vedalaşarak kendilerinden helallik aldıktan sonra dualar eşliğinde  kutsal topraklara ulaşmak üzere yola çıktılar.

Stadyum karşısındaki törene Yalova Müftü Yardımcısı Kahraman Yaman da katıldı. Yaman, “İnsanın bir vücut yapısı, bir de gönül dünyası vardır. Mutluluk, gönül dünyası ile ilgilidirolgudur. Umre ibadeti, kişinin manevi hayatını gözden geçirmesi ve ruhi bir yenilenmeye tabi tutulabilmesi için önemli bir fırsattır. Kişinin objektif olarak kendini denetlemesi ile hayat yolculuğundaki yerini tespit etmesine vesile olur. Bu bedenle umre ibadetinin ulaştıracağı olgunluğa erişilmesi için, kutsal topraklardaki ibadet fırsatlarını en iyi şekilde değerlendirilmesi gerekir. Yani umre ibadetinin bir seyahat aracı olarak değil, mağfiret sebebi olarak değerlendirilmesi icap eder. Umre ibadetine niyet eden insan, hayatı üzerindeki hayırlı bir şeylerin oluştuğunu manevi olarak bizzat hisseder” dedi.

Dualar eşliğinde yola çıkan vatandaşlar 14 gün boyunca mukaddes topraklarda bulunacak. Yalova’da her yıl gruplar halinde kutsal topraklara giderek mukaddes mekanı görmek için bir araya gelen hacı adayları bu yılda yine kafileler halinde kutsal topraklara uğurlandı.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Exxen’de hangi içeriklerin yer alacağı ortaya çıktı  

Exxen’de hangi içeriklerin yer alacağı ortaya çıktı

Subaşı’nda Sefer Saatlerinde Değişim  

Subaşı’nda Sefer Saatlerinde Değişim

Vatandaşımız Bu Noktalara Sahip Çıksın  

Vatandaşımız Bu Noktalara Sahip Çıksın