651 okuma Bu Kategoridesiniz : 10 Ocak 2017 Salı 14:47

Subaşı Belediye, Sokak Hayvanları İçin Doğaya Yem Bıraktı

Subaşı Belediye, Sokak Hayvanları İçin Doğaya Yem Bıraktı

Subaşı Belediyesi karlı ve soğuk havalarda yiyecek sıkıntısı çeken sokak hayvanlarına yem bırakmaya devam ediyor.Geçtiğimiz kış aylarında da aynı şekilde sokak hayvanları için ilimizin birçok noktasında hayvanların rahatlıkla bulacağı kedi köpek maması, yem, su gibi temel yiyeceklerini bırakan Subaşı Belediyesi ekipleri Belde genelinde çok çetin geçen kış şartlarında sokak hayvanlarını unutmadı.

Köpek, Kedi ve Kuş gibi sokak hayvanların doğal ortamlarından uzaklaşmaması için doğaya belediye görevlileri bulacağı kedi köpek maması, yem, su gibi temel yiyeceklerini bıraktı.Doğada hayvanların yaşamlarını sürdürebilmeleri için ekiplerin hayvanların beslenmesine yardımcı olduklarını ifade eden Subaşı Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, sokak hayvanlarının aç kalmaması için belediye ekiplerinin itina gösterdiğini söyledi.

Belediye Başkanı açıklamasında, “Hayvanların barınması ve aç kalmaması için belirli noktalara kedi köpek maması, yem, su hayvan yemi bırakıyoruz.Sokak ve yaban hayvanlarının aç kalmaması için mümkün olduğunca hassas davranıyoruz. Belediye olarak hayvanları ve yaban hayatını korumayı bir görev biliyoruz.Kış şartlarında yaban hayvanları yiyecek bulmakta güçlük çekiyorlar. Bu sebeple Beldemizin çeşitli noktalarında doğaya yem bırakıyoruz. Bu çalışmalarımız periyodik olarak devam edecektir” dedi.

Öte yandan vatandaşlara çağrıda bulunan Subaşı Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, “Evlerinizde artan yemekleri sokak hayvanları için belirli noktalara bırakın. Restoran, lokanta ve fırın sahiplerinin artan yemekler noktasında daha da duyarlı olmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Exxen’de hangi içeriklerin yer alacağı ortaya çıktı  

Exxen’de hangi içeriklerin yer alacağı ortaya çıktı

Subaşı’nda Sefer Saatlerinde Değişim  

Subaşı’nda Sefer Saatlerinde Değişim

Vatandaşımız Bu Noktalara Sahip Çıksın  

Vatandaşımız Bu Noktalara Sahip Çıksın