698 okuma Bu Kategoridesiniz : 03 Nisan 2018 Salı 00:16

ÖĞRENCİLERE ORGANİK TARIM EĞİTİMİ VERİLDİ

ÖĞRENCİLERE ORGANİK TARIM EĞİTİMİ VERİLDİ

Organik Tarımın Kontrolü ve Yaygınlaştırılması konusunda İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Yalova 19 Temmuz İlkokulu 2-E sınıfı öğrencilerine “Organik Tarım Eğitimi” verildi.

30 öğrencinin katıldığı Organik Tarım Eğitiminde öğrencilere Etiketinde Organik yazan ürünün organik olup olmadığı nasıl anlaşılır?, pazarda gördüğümüz kurtlu, çürük ürünler organik midir? , etiketinde “Arılıdır” yazan ürünler organik midir? , gezen tavuk yumurtası organik diye biliyoruz, doğru mu? , tezgahlarda tertemiz gördüğümüz ürün organik değildir, hormonludur diye biliniyor, doğru mudur? gibi konularda öğrencilere sunum eşliğinde bilgiler verildi.

Teorik eğitimin ardından öğrencilere “Saksı, Saksı Toprağı ve Kıvırcık Fidesi” ile bahçede fide dikim uygulaması yaptırıldı. Uygulamada beşerli gruplar halinde her öğrenci için hazırlanan saksılara harç toprağı doldurularak öğrencilerin kıvırcık marul fidelerini dikmeleri gösterildi. Dikilen fidelere can suyu verilerek uygulama tamamlandı.

Eğitim sonunda fide diken saksılar ile beraber eğitim verilen öğrencilere “Organik Tarım” logolu balon ve İl Müdürlüğü logolu kurşun kalemler hediye edildi.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Bakan’dan Velilere Uyarı  

Bakan’dan Velilere Uyarı

Rektör CEBECİ’nin  Nevruz Mesajı  

Rektör CEBECİ’nin Nevruz Mesajı

Rektör CEBECİ’nin  Miraç Kandili Mesajı  

Rektör CEBECİ’nin Miraç Kandili Mesajı