699 okuma Bu Kategoridesiniz : 09 Ocak 2018 Salı 21:22

Öğrencilerin Çoğunun İkamet Adresi Farklı

Öğrencilerin Çoğunun İkamet Adresi Farklı

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen bir basın toplantısında Belediye meclisi tarafından kent merkezi yapılması planlanan okul ile ilgili görüşlerini dile getiren  Yalova Belediye Başkanı Vefa SALMAN ‘ın  ;” Yalova’da okulların çoğunda özellikle Atatürk İlköğretim Okulu’nda da olduğu gibi çocuk okulun arka sokağında oturuyor görünüyor ama servis ile başka bir mahalleden geliyor.

Yaptığımız araştırmalarda Yalova içerisinde yer alan okulların çoğunluğunda adrese dayalı eğitim sistemine geçilmesinden sonra öğrencilerin farklı bir mahalle yada ilçede olmasına rağmen ikamet adresi farklı gösterilerek tercih ettiği okulda okuduğu ve öğrenim gördüğü okula taşımalı sistem yani servis ile gittiği ortaya çıktı.

Örneğin öğrenci X okulunda okuyor adres olarak okulun hemen arka sokağı veya aynı mahalle görünüyor ama öğrenci okula başka bir mahalle ve ilçeden servis ile gelip gidiyor. Bu durum sadece Yalova merkez içerisinde yer alan okullarda geçerli değil aynı durum diğer ilçelerde hatta Türkiye genelinde geçerli olan bir durum umarız Milli Eğitim Müdürlüğü bu konu hakkında gerekli bir çalışma yapar.

Sponsor Alanı

Etiketler: , , ,

 benzer haberler

Bakan’dan Velilere Uyarı  

Bakan’dan Velilere Uyarı

Rektör CEBECİ’nin  Nevruz Mesajı  

Rektör CEBECİ’nin Nevruz Mesajı

Rektör CEBECİ’nin  Miraç Kandili Mesajı  

Rektör CEBECİ’nin Miraç Kandili Mesajı