706 okuma Bu Kategoridesiniz : 25 Şubat 2018 Pazar 12:30

YTSO’DA YENİ DÖNEM, TİCARET SİCİL İŞLEMLERİ ARTIK DAHA KOLAY

YTSO’DA YENİ DÖNEM,  TİCARET SİCİL İŞLEMLERİ ARTIK DAHA KOLAY

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan, YTSO olarak yeni uygulamaya alınan hizmet süreçleri hakkında bilgilendirmede bulundu.

 

Becan yaptığı açıklamada; “Geçtiğimiz yıl ocak ayında başlayan şirket kuruluş ve tasfiye işlemlerinin basitleştirilmesi ve maliyetlerinin azaltılması için yapılan çalışmalar tamamlanarak Odamızda yürürlüğe girmiştir. Daha önceden ortalama 72 saat süren kayıt ve tescil işlemleri yeni uygulamaya koyduğumuz sistem ile aynı gün içinde tek noktadan halledilecek duruma gelmiştir.  Bürokratik engellerden sıyrılıp işine yoğunlaşmak noktasına devreye alınan bu uygulamalar üyelerimize büyük kolaylıklar sağlayacaktır.

Bu kapsamda;

  • Kuruluş öncesi şirket sözleşmesi tasdiki,

 

  • Rekabet Kurumu payının tahsilâtı,

 

  • Ticaret Sicili Gazetesi ilan bedeli

 

  • Ticaret Sicilde Yapılacak diğer tescillere yönelik harç tahsilâtları

 

Birçok farklı noktadan değil de sadece odamız veznesinden yapılabilmektedir. Bu devrim niteliğinde bir uygulamalar bütünüdür. Ben inanıyorum ki ticaret artık daha kolay yapılacak ve hizmetlerde yaşanılan bütün olumsuzluklar yeni uygulamalarımızla tarih olacaktır. Son yeniliğimiz ise artık ticaret sicil gazetesi ilan ücretlerinin de tahsilâtını odamızdan yapmak oldu. Tek durak anlayışı ile hizmet verdiğimiz YTSO da üyemiz bundan sonra sicil gazetesi ilan ücretlerini banka yerine odamız veznesine yatırabilecek. Yenilikçi anlayışımız ve teknolojik yapımıza ve personelimize yaptığımız yatırımların karşılığında üyemiz her işlemini odamızda tamamlayarak ayrılmaktadır.

Yeni uygulamaların üyelerimiz başta olmak üzere, bütün müteşebbislerimize hayırlı olmasını dilerim.

Sponsor Alanı

 benzer haberler

Online Alışverişlere Yeni Düzenlemeler Geliyor  

Online Alışverişlere Yeni Düzenlemeler Geliyor

Muharrem İnce ‘Memleket Hareketi’ için Iğdır , Ardahan ve Kars’ta  

Muharrem İnce ‘Memleket Hareketi’ için Iğdır , Ardahan ve Kars’ta

Fiyatı 2,000 doları gördü  

Fiyatı 2,000 doları gördü